Віряни «наїхали» на Сабодана за те, що цілувався з Філаретом

     261  

Повноважні представники низки організацій православних вірян виступили із заявою через поцілунок представника канонічної УПЦ Московського патріархату Митрополита Київського Володимира (Сабодана) з Патріархом України-Руси Філаретом, який є відлученим від УПЦ

Автори заяви нагадують про анафему Філаретові, проголошену 1997 року Архієрейським Собором УПЦ, – пише «Новий регіон».

«Ще раніше – у 1992 році – Архієрейський Собор, учасником якого був Митрополит Київський Володимир, постановив «усунути Митрополита Філарета (Денисенка) із сущого сану» за «жорстоке та зверхнє ставлення до підвідомчого духовенства, диктат і шантаж, внесення своєю поведінкою та особистим життям спокуси у середовище вірних, клятворушництво, вчинення розколу Церкви».

Автори заяви риторично запитують у Володимира Сабодана словами апостола: «Яке спілкування праведності із беззаконням? Що спільного у світла з пітьмою?». Наводиться ще багато прикладів порушення заповідей, які Митрополит Володимир порушив, спілкуючись із Філаретом.

Звернення підписали Дмітрій Скворцов (Київський Російський клуб), Ян Такс юр (клуб «Альтернатива») Ігорь Друзь (громадська організації «Народный собор Украины», Ростіслав Іщенко (Антифашистський народний фронт» та інші. 

Нагадаємо, Патріарх УПЦ КП Філарет (Денисенко) вважає, що перед російськими спецслужбами поставили завдання дискредитувати УПЦ (МП), але Українська держава за бажання зможе протистояти таким намірам.