Українські болгари розповіли, як очистили один з мікрорайонів Миколаєва від алкоголіків і наркоманів

     362  

Болгари, котрі проживають на території України, працюють на її імідж, зберігаючи при цьому свої національні традиції та мову в чистоті

Зокрема, як з’ясувала газета «Україна Молода», болгари, які проживають на Херсонщині, прославили Україну, заснувавши тут перший Міжнародний конгрес письменників-фантастів під назвою «Загублений світ», а мешканці болгарського поселення Тернівка, розташованого на Миколаївщині, розповіли, як зуміли очистити своє містечко від наркоманів, а також вирішити житлово-комунальні проблеми.

У Тернівці нині проживає близько п’яти тисяч етнічних болгар, які вільно розмовляють древнім македонським діалектом. Ще зовсім недавно це скромне поселення нічим не відрізнялося від інших «спальних» районів Миколаєва: розбиті дороги, іржаві каналізаційні труби і зграйки «гопників» на вулицях. Але все змінилося, коли мешканці Тернівки домоглися самоорганізації громади. І вже незабаром у Тернівку прийшла цивілізація у вигляді нової каналізації. Тепер люди кажуть, що навчилися абсолютно всі проблеми вирішувати спільно.

Як розповів лідер руху «Союз болгарської молоді» Денис Жело, завдяки тому, що їм удалося знайти кошти для фінансування молодіжних проектів у Тернівці, рідне селище вдалося очистити від наркоманів та алкоголіків. Тепер можна з упевненістю сказати, що «болгарське поселення» на Миколаївщині — найздоровіше.

Що ж до Херсона, то болгари, які завітали туди в гості зі своєї країни, з подивом зауважили, що мова болгар, які там проживають, є значно чистішою, ніж та, якою розмовляють у самій Болгарії. Те саме стосується і національних традицій. Якщо корінне населення в Болгарії після вступу до ЄС переймає європейський стиль життя як в одязі, так і в їжі, то етнічні болгари, які мешкають на території України, можуть похвалитися безліччю рецептів та реліквій, які дісталися їм ще від бабусь і дідусів.