Нардеп із «Батьківщини» пропонує компенсації потерпілим від «геноциду поляків»

     310  

Михайло Апостол, народний депутат з фракції «Батьківщина», зареєстрував у парламенті законопроект «Про визнання депортованими громадян України, яких у 1944-1951 роках насильно виселили з території Польської Народної Республіки на територіях Української Радянської Соціалістичної Республіки»

На думку опозиціонера, Кабінет Міністрів України мусить надавати щорічну одноразову матеріальну допомогу депортованим у розмірі однієї тисячі гривень, а також поширити на них низку пільг. У підсумку сума державних витрат на матеріальні компенсації для визнаних депортованими українців становитиме від 25 до 30 мільйонів гривень на рік, – повідомляє «Новый регион».

При цьому з’ясували, що кошти на фінансування цих пільг уже передбачено при реалізації Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

Якщо Верховна Рада підтримає законопроект, можуть виникнути проблеми з його виконанням. Річ у тому, що після депортації більшість переселенців утратили документи, які підтверджують їх перебування на теренах Польщі. Однак Михайло Апостол пропонує призначати пільги незалежно від дати народження депортованої особи, а порядок надання статусу депортованого визначатиме Кабінет Міністрів за міжнародної співпраці з Республікою Польща.