Росіяни не вірять у Повєткіна

Чемпіон світу в суперважкій вазі за версіями IBF, WBA, WBО, IBO Володимир Кличко в жовтні в Москві проведе найцікавіший за останні два роки бій — його суперником буде росіянин Алєксандр Повєткін. Від часу його герцю проти британця Девіда Хея такого рівня опонентів у нього ще не було

Володимир Кличко та Алєксандр Повєткін мають титули олімпійських чемпіонів. Тріумф на Іграх є однією із родзинок протистояння двох спортсменів, адже в професіональному боксі досягнення атлетів суттєво відрізняються своєю значимістю. Кличко-молодший провів 63 бої 

(51 завершив перемогою нокаутом, у трьох програв). Повєткін провів тільки 28 переможних протистоянь (18 нокаутом). Не всі перемоги росіянина, на відмінну від вікторій українця, є однозначними. Наприклад, його бій проти німця Марко Хука, який несподівано зумів нав’язати Повєткіну конкурентний поєдинок і заслуговував на нічию.

Схоже, в перемогу Алєксандра Повєткіна вірять лише його представники, натомість чимало російських шанувальників боксу вважає фаворитом Кличка-молодшого. «У Повєткіна немає нокаутувального удару, ані хорошого захисту, що в бою з Володимиром дуже важливо. Повєткін ще до третього раунду наловить стільки джебів, що впаде тільки від них. Крім того, Алєксандр — морально нестійкий, боягуз. Усі розмови про якийсь його характер нічим не підтверджено. Як тільки його починають бити, він одразу тушується. Його раніше просто ще не били сильно. Повєткіна вперше «пробиватиме» сильними й точними ударами Кличко. Думаю, Алєксандр пропустить кілька потужних ударів, знітиться і закінчить бій на табуретці», — написав один із любителів боксу з Росії на форумі тематичного сайта.

Кличко й Повєткін уже втретє планують провести очне протистояння. Попередні дві спроби зірвалися. Офіційна причина скасування боїв — проблеми зі здоров’ям у росіянина. Лише згодом американський наставник Повєткіна Тедді Атлас зізнався, що це він умовив менеджерів Алєксандра відмовитися від бою, оскільки боксер не готовий до нього. Згодом цього тренера звільнили.        

Володимир Кличко побоюється, що й третя спроба провести бій із Повєткіном буде невдалою. «Коли справа стосується Повєткіна, ніхто не знає, як розвиватимуться події. У минулому ми двічі домовлялися, два рази вигравали право на проведення поєдинку на аукціоні, але Повєткін щоразу ухилявся від бою. Сподіваюся, що Алєксандр хоче битися зі мною. Але я знаю, що він занадто прислухається до того, що йому кажуть інші. Вірю, його команда справді хоче цього бою», — цитує Володимира фан-сайт Кличка.

Право провести цей бій виграла команда Повєткіна. Задля цього росіяни пішли на безпрецедентні витрати — вони гарантують призовий фонд поєдинку в розмірі 23 мільйони доларів, 17 мільйонів з яких отримає українець. Для боксерів з країн колишнього СРСР це — рекордний гонорар. Якщо в Америці бої тамтешніх зірок можуть окупитися завдяки продажу прав на телетрансляцію, квитків на сам поєдинок і рекламним надходженням, то в Україні чи Росії бій не має шансів стати рентабельним. Команда Кличка побоюється, що росіяни не виконають своїх зобов’язань, а тому наполягають на передоплаті гонорару Володимирові. Відмова від виконання цієї умови може зірвати проведення бою. Зрештою, причин, щоб цей поєдинок не відбувся, чимало. Якщо ж боксери таки вийдуть у ринг, існує імовірність, що свій рекорд Кличко-молодший не зіпсує.  

ДЛЯ «Газети»

Дмитро Сосновський, головний тренер збірної України з боксу

Алєксандр Повєткін був хорошим аматором, але у професіоналах він себе ще не проявив. Не бачу, за рахунок чого він може перемогти Кличка-молодшого. Тактика на бій у Володимира одна — він з дистанції розбиває суперників джебами. Не думаю, що Повєткін здатен знайти протидію цій тактиці.

Loading...

lito1

Loading...