Глава УГКЦ у Варшаві вибачився за жертви Волинської трагедії

     332  

Предстоятель Української Греко-Католицької Церкви Блаженнійший Святослав (Шевчук) під час учорашньої панахиди в пам’ять про жертви Волинської трагедії у греко-католицькій церкві отців Василіан у Варшаві вибачився від імені греко-католиків за злочини на Волині в 1943-1944 роках

Він наголосив, що відновлює прохання про вибачення, яке рівно 12 років тому, 27 червня 2001 року, під час богослужіння у Львові, за участі Папи Римського Іоанна Павла II. зробив його попередник, кардинал Любомир Гузар, передає Укрінформ

«Сьогодні в історичній варшавській церкві, в присутності найвищої польської влади й ієрархів католицької церкви прагнемо відновити це прохання (Любомира Гузара, – «Газета».). Нехай спільно з нашою молитвою дійде до кожної польської родини, яка втратила близьких з рук моїх земляків. Нехай допоможе загоїти біль і втрати і нехай служить надією на краще сьогодні і майбутнє у відносинах між нашими народами», – наголосив глава УГКЦ.

Він також спрямував це прохання до українських родин, які втратили близьких з рук поляків і до родин інших національностей.

Глава УГКЦ підкреслив, що «у прагненні надання і отримання вибачення» з греко-католиками об’єднується предстоятель Української Православної Церкви Київського Патріархату Філарет, а також Волинська рада християнських церков.

Архієпископ Святослав наголосив, що XX століття принесло українському народу великі трагедії: війни, голодомори, заслання до Сибіру, а також Волинську трагедію.

«Ніщо не може виправдати навіть одного втраченого життя. Ніщо не може виправдати взаємної ворожості аж до проливання братерської крові», – заявив владика УГКЦ.