Українська худібка отримала мільйони на свій розвиток

     240  

Від початку року держава спрямувала понад 70 млн. грн. на розвиток тваринництва

Вітчизняне тваринництво нарощує показники. Аби зберегти позитивну динаміку, держава надає фінансову підтримку цій галузі, особливо зайнятим у ній селянам. Зокрема, в регіони вже спрямовано 63,8 мільйона гривень дотації за збереження й утримання молодняку ВРХ. Іще 3,8 мільйона гривень отримають селяни, фермери та члени кооперативів за здану на забій худобу та свиней. А на відшкодування витрат за доїльні установки в регіони спрямували 3,1 мільйона гривень. Про це повідомив міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк.

«Ми бачимо, що в першому кварталі цього року саме галузь вітчизняного тваринництва показала зростання виробництва. Звісно, високі показники продемонстрували сільгосппідприємства. Але й селянські господарства теж відзначилися стабільністю у нарощенні виробництва. І дуже важливо, що цьому сприяли державні програми підтримки, які реалізовують цьогоріч. Наприклад, наразі в регіони вже спрямовано 63,8 мільйона гривень бюджетної дотації за збереження та утримання 162,7 тисячі голів молодняку великої рогатої худоби. І це лише перший напрямок», – запевнив міністр.

Другим важливим напрямком, за словами Миколи Присяжнюка, залишається відшкодування витрат за закупівлю установок індивідуального доїння. Так, на це селянам уже спрямовано 3,1 мільйона гривень.

Міністр наголосив, що цьогоріч започаткують іще один напрямок, який стимулює розвиток тваринництва, – виплату бюджетної дотації селянам, фермерам s членам кооперативів за здану на переробні підприємства худобу та свиней.

«Окрім того, що ми зацікавлюємо селян вирощувати худобу, ми заохочуємо здавати її на переробні підприємства. Так, за кілограм ВРХ у живій вазі держава доплачує 2,5 гривні, а за кілограм свиней – 1-1,5 гривні. І селяни вже відгукнулися на пропозицію держави. Загалом,за цією програмою у регіони вже спрямовано 3,8 мільйона гривень за вирощені та продані на підприємства 2,5 тисячі молодняку ВРХ та 4,1 тисячі  голів свиней», ? зауважив Микола Присяжнюк.

Міністр нагадав, що цьогоріч у держбюджеті на розвиток тваринництва передбачено 650 мільйонів гривень.