Понад шість тисяч школярів улітку практикуватимуться на дитячих залізницях України

     230  

Цього літа практичне навчання на дитячих залізницях пройдуть понад 6 тисяч школярів, що займалися в гуртках при дитячих залізницях, а тим, які закінчили навчальний курс, видадуть спеціальне свідоцтво. Таким чином залізничники організовують дозвілля юнацтва та готують достойну фахову зміну, – зазначають у прес-службі Укрзалізниці

Основним завданням дитячих залізниць є ознайомлення школярів із залізничними професіями, допомога в професійному визначенні з подальшим скеруванням їх на навчання до залізничних навчальних закладів.

У 2012-2013 навчальному році на дитячих залізницях працювало 413 гуртків. Окрім фахового навчання, для гуртківців проводять екскурсії на підприємства залізничного транспорту, зустрічі з передовиками виробництва, факультативні заняття з образотворчого мистецтва, народної та художньої творчості, музики, екології тощо.

Навчально-виховну роботу, теоретичне та практичне навчання на дитячих залізницях проводять згідно з навчальними планами і програмами, які розробляють на основі типових програм. Вони спрямовані на професійну орієнтацію учнів загальноосвітніх шкіл на залізничні професії, одержання юними залізничниками знань основ залізничної справи, охорону праці маленьких залізничників і пасажирів, безпеку руху поїздів і протипожежну безпеку.

Укрзалізниця та залізниці України підтримують діяльність дитячих залізниць насамперед шляхом організації цілком серйозного навчання, оскільки роль «малих» залізниць у профорієнтаційному процесі надзвичайно важлива.

Напередодні Міжнародного дня захисту дітей, 29-30 травня, Укрзалізниця провела на базі Харківської дитячої залізниці IX Всеукраїнський зліт юних залізничників. Найкращі вихованці Львівської, Київської, Запорізької, Дніпропетровської, Луцької, Рівненської, Донецької та Харківської дитячих магістралей змагалися у конкурсах професійної майстерності, на яких юні залізничники показали якісні знання та практичні навички з професій залізничного транспорту.

Генеральний директор Укрзалізниці Сергій Болоболін надіслав вітання учасникам зльоту. Переможці конкурсів отримали Почесні дипломи Державної адміністрації залізничного транспорту України та цінні подарунки.

Довідка. На залізницях України функціонують 8 дитячих залізниць: на Львівській – 3, на Придніпровській – 2, на Донецькій – 1, на Південно-Західній – 1, на Південній – 1.