Відвойований хідник

     384  

Після численних звернень мешканців та чергувань на будові хідники на вулиці Фурманській відновлять у попередніх розмірах. Готель «Асторія» зменшив свої апетити щодо паркомісць, а міська влада пообіцяла: автостоянки під вікнами будинку не буде

Нагадаємо, як вже писала «Газета» (18 квітня 2013 №16 (717), на початку квітня  ТзОВ «Готель «Асторія» за власні кошти вирішив відремонтувати дорогу вздовж колишнього готелю «Київ» аж до будинку №10 на вул. Фурманській.  Цілком позитивна ідея співпраці міста і підприємців затьмарювалися лише одним фактом. Після завершенні ремонту там мали облаштувати вуличне паркування для автівок гостей готелю.  Задля цього замовник навіть «врізав» тротуар біля будинку навпроти. Натомість  мешканці будинку №9 на вул. Фурманській заявили, що  не згодні з облаштуванням парковки в себе під вікнами та обрізанням тротуару. За їхніми словами, майбутня  автостоянка  ускладнить доступ до будинку каретам швидкої допомоги чи пожежним машинам. Відстоюючи своє право на безпечне пересування, мешканці звернулися з листом до міського голови та всіх дотичних структур, починаючи від начальника управління охорони здоров’я і до прокурора Галицького району, з проханням перевірити законність реконструкції вулиці та майбутнього облаштування стоянки авто під вікнами будинку. 

У результаті відбулася виїзна нарада щодо реконструкції вулиці Фурманської, в якій взяли участь перший заступник міського голови Львова Олег Синютка, голова Галицької РА Ірина Чілімова, мешканці будинку №9 на вул. Фурманській, керівництво готелю «Асторія» та представники підрядника. 

«Під час наради між сторонами було досягнуто домовленості, згідно з якою під час ремонту відрізку вулиці біля готелю та будинку №9 буде облаштовано тротуар шириною майже 4,5м, тобто в межах, які були до початку реконструкції, — каже Іван Лунь,  очільник керуючої компанії готелю «Асторія». — Також буде облаштовано лише чотири паркомісця  з боку готелю. Це на три менше, ніж було погоджено попереднім проектом»

Крім того, пан Лунь додав, що  такі новини стали невтішними для мешканців вул. Фурманської, які є власниками авто, і для яких проблема паркування у центральній частині міста залишається гострою.

Мешканці з недовірою ставляться до обіцянок влади та керівництва готелю, тож планують звернутися до  Галицької РА з вимогою відновити металеву огорожу на хіднику.  Своєю чергою, вони зобов’язуються власним коштом посадити там кілька дерев, щоб озеленити вулицю. А щоб про їхні бажання не «забули», написали ще й відкритого листа до міського голови, де виклали свої побажання.