Суд присяжних: спершу адвокат обвинувачуваного поставив вимогу про відвід прокурора як упередженого, потім – про відвід професійних суддів

     350  

Сьогодні Личаківський районний суд Львова розпочав слухання справи щодо вбивства громадянином Марокко Шакібом Отманом лікаря-травматолога Леона Фрайфельда

Уперше в Україні справу слухає суд присяжних: окрім двох професійних суддів – головуючого Назарія Нора та судді С.Леньо – у засіданні беруть участь 5 присяжних засідателів, з них троє – основні, двоє – запасні. Також підсудному допомагає перекладач із французької.

Утім сьогодні до розгляду питання по суті так і не дійшло, фактично весь робочий день суд витратив на розгляд клопотань підсудного та його адвоката Ярослава Гандзлевича. Спочатку підсудному не сподобалася присутність на процесі журналістів, однак суд, порадившись, відмовив у задоволенні клопотання підсудного. Після того адвокат Ярослав Гандзлевич оголосив заяву з вимогою відводу прокурора Богдана Дяківа, оскільки на досудовому слідстві той зі слідчим нібито намагалися тиснути на підсудного, нав’язуючи йому послуги непрофесійного перекладача, послуги іншого адвоката, не давали належним чином ознайомитися з матеріалами справи. Для розгляду цього клопотання було оголошено перерву, після чого, повернувшись у залу суду, Назарій Нор заявив, що в задоволенні цього клопотання також відмовлено. І вже після того адвокат Ярослав Гандзлевич звернувся до присяжних із клопотанням про відвід від слухання справи професійних суддів Н.Нора та С.Линьо. При цьому навів аргументи, аналогічні тим, що були у клопотанні про відвід прокурора.

Нагадаємо, торік 19 жовтня близько шостої ранку на вулиці Пекарській невідомий по-звірячому побив відомого львівського лікаря-травматолога Леона Фрайфельда. Хоча «швидка» ще застала свого колегу по фаху живим, однак лікарі нічим не змогли допомогти йому – Леон Фрайфельд помер на місці побиття. Невдовзі за підозрою у скоєнні цього злочину було затримано громадянина Марокко Шакіба Отмана, який зараз і перебуває на лаві підсудних.