Королевська звернулася в прокуратуру з проханням перевірити підприємства-боржники

     259  

Міністерство соціальної політики просить прокуратуру перевірити підприємства, які мають заборгованості зі заробітної плати та сплати єдиного соціального внеску. Про це сьогодні міністр соціальної політики України Наталія Королевська сказала в Харкові під час засідання спеціальної комісії з цього питання

За словами Н.Королевської, таке рішення спричинено зростанням заборгованості із заробітної плати цьогоріч. «У січні, за статистичними даними, зросла заборгованість із зарплат. Як наслідок, зросла й заборгованість зі сплати єдиного соціального внеску. Тому ми звернулися до органів прокуратури з проханням втрутитись у цю ситуацію і з’ясувати причини такого зростання», – сказала вона.

Наталія Королевська наголосила, що несплата або затримка сплати єдиного соціального внеску призводить до несвоєчасного зарахування коштів на рахунки ПФУ для виплат пенсій. «Така безвідповідальність керівників підприємств, які не сплачують зарплату та соціальні внески, робить Пенсійний фонд уразливим. Однак, незважаючи на існуючу заборгованість перед Пенсійним фондом, пенсійні виплати в усіх регіонах відбуваються вчасно та в повному обсязі», – сказала вона.

Наталія Королевська також наголосила, що за умови сплати до ПФУ боргів з єдиного соціального внеску та пільгових пенсій, з’явився б додатковий ресурс для осучаснення та підвищення пенсій.