Баскетбольний ребус

     404  

Львівське дежавю: майданчик для Євробаскету обирають за схемою визначення місця для арени Євро-2012

Cитуація з вибором місця для баскетбольної арени чи, точніше, багатофункціонального спортивного комплексу для проведення континентальної першості у Львові скидається на детектив: упродовж короткого терміну оприлюднено кілька варіантів, посадовці провели низку прес-конференцій, виїжджали на місце майбутнього спортивного майданчика, впевнено показуючи, що саме тут завтра почнеться будівництво, з’ясовували, хто в чию власність повинен передавати земельну ділянку. Спортивні клуби обурювалися: мовляв, не дамо забудувати дитячі футбольні поля. Однак у сухому підсумку маємо факт: жодного конкретного рішення досі так і не ухвалено.

Спробуймо відтворити хронологію подій, заодно згадавши ділянки, про які йшлося. Перший варіант передбачав місце на проспекті Чорновола. Якщо точніше — на перехресті проспекту з вулицею Торф’яною, навпроти супермаркету «Арсен». Ділянка спочатку сподобалася представникам баскетбольного клубу, і вони вже були готові на неї погодитись. Однак, детальніше вивчивши її, з’ясували, що там недостатньо площі, щоб розмістити паркінг.

Другий варіант — вулиця Липова Алея, 5. Варто сказати, що за цією адресою є величезна територія навколо чинного стадіону «Україна» в Сноп­ківському парку. Понад те, баскетбольний клуб «Політехніка-Галичина», який узявся забезпечити інвестора для такого масштабного будівництва, спільно з футбольним клубом «Карпати» написали листа у львівську мерію, щоб та погодила цю ділянку. Депутати міської ради оперативно проголосували, однак у футбольному клубі раптом згадали, що за вказаною адресою вже є дитячі футбольні поля.

Вибухнув скандал, вихід з якого знайшли несподівано: Андрій Садовий спільно з генеральним директором «Політехніки-Галичини» Кирилом Погостинським терміново виїхали на проектовану частину вул. Ряшівської (неподалік перехрестя вулиць Наукової та Кульпарківської). На відміну від Липової Алеї, ніяких юридичних ускладнень тут не мало б виникнути. Представник баскетбольного клубу заявив, що загалом ділянка йому подобається, однак жодного рішення так і не ухвалили. Водночас А. Садовий зазначив, що має в резерві ще дві ділянки — на тій самій проектованій частині вул. Ряшівської, а також поблизу «Арени-Львів».

Здавалося, ситуація наближається до логічного фіналу. Як раптом голова ЛОДА Михайло Костюк наказав своєму заступнику Іванові Грунику провести нараду із зазначеного питання, на якій знову повернулися до ідеї будівництва в Снопківському парку, тепер уже в чаші стадіону «Україна».

Але це ще не кінець історії. Опісля міськрада провела позачергову сесію за участю Михайла Костюка. Очільник розповідає про переваги нового будівництва. Мовляв, баскетбольний клуб зобов’язаний збудувати ще й дитячу баскетбольну школу, тренувальний центр у Карпатах тощо. З полум’яними промовами виступили депутати ЛМР, які стверджували, що без ділянки на Липовій Алеї FIBA забере у Львова баскетбольну першість (?)…

За інформацією, яку підтвердили «Газеті» у ФК «Карпати», там готові перейти на «Арену-Львів», але умовою цього є «компенсаторний механізм». Власник футбольного клубу Петро Димінський, за неофіційними даними, поклав око на кілька об’єктів нерухомості в центральній частині Львова, а також у Брюховичах. Ідеться про довготривалу оренду об’єктів, якими й нині користуються структури
П. Димінського, а також ліцензію на цифрове мовлення для його ж телеканалу. Інтерес пана Димінського — компенсувати вкладене в «Україну», адже за роки ігор на цьому стадіоні «Карпати» таки чимало витратили на його модернізацію.

Отже, будуючи на стадіоні баскетбольний палац, влада вирішує дві проблеми. ФК «Карпати» найближчим часом переходить на «Арену-Львів», яка стає для нього домашньою, кошти, вкладені в будівництво, не пішли на вітер. Водночас інвестор капітально модернізує «Україну», перетворюючи її на сучасний палац ігрових видів спорту. Ціна — привабливі об’єкти нерухомості, якими область мусить розрахуватися.
Другий варіант — вул. Ряшівська. Залишиться проблема переходу «Карпат» на «Арену-Львів»: у майбутньому один із футбольних стадіонів, на якому не виступатимуть «зелено-білі» (чи інша команда, якщо таку буде створено), поступово занепаде.

 

Для «Газети» 

Кирило Погостинський, генеральний директор БК «Політехніка-Галичина»

Баскетбольний клуб розглядає всі варіанти земельних ділянок, які пропонують для цього будівництва. Фахівці клубу досліджують геологічні умови на запропонованих ділянках, також ми вивчаємо геодезичну документацію, залежно від цього буде затверджено рішення про конкретне місце для спорудження спортивного об’єкта. Йдеться про ділянки на вулицях Липова Алея та Ряшівській, які ми нині розглядаємо. Міська адміністрація виділяє нам землю, але ми повинні вивчити всі ділянки, ніхто наразі не може сказати стовідсотково, де побудуємо. Дедлайн для ухвалення рішення вже минув, однак Львову йдуть назустріч. Але так не може бути безконечно. Наразі ні про місце будівництва, ні про час його початку та завершення не можу сказати. Основне питання нині — геологія та геодезія, щоб, коли почнемо будувати, не виявилося, що під землею є колодязь з електрокабелем чи карстова печера.

Ігор Дедишин, генеральний директор ФК «Карпати»

Наша позиція з самого початку полягала в тому, щоб у чаші стадіону «Україна» спорудити універсальний спортивний комплекс, який стане окрасою міста, а також приноситиме ФК «Карпати» прибуток від свого функціонування. Це має бути комерційний проект нашого футбольного клубу. В контексті майбутнього проведення у Львові матчів Євробаскету ми розглядатимемо цей комплекс як такий, що буде готовий за всіма нормами FIBA приймати поєдинки чемпіонату Європи з баскетболу. Наголошу: йдеться не про ділянку в Снопківському парку, а саме про чашу стадіону «Україна».
Насамперед зазначу, що ми говоримо не про винятково баскетбольний комплекс. ФК «Карпати» вже заявив офіційними листами про готовність спорудження багатофункціонального концертно-спортивного об’єкта, який зможе забезпечити проведення у Львові не лише Євробаскету-2015, а й розвиток ігрових видів спорту, які фактично втрачено останніми роками для нашого міста (волейболу, гандболу, футзалу) та проведення масштабних концертно-розважальних заходів. Так, у ньому передбачено функціонування футбольного поля стандартних розмірів зі штучним покриттям, баскетбольного майданчика, льодової арени, а також концертного залу. Комплекс буде на 10-12 тисяч глядацьких місць.
Нашій команді потрібно створити такі умови, щоб вона перейшла на «Арену-Львів». Усе впирається в економічні показники: витрати на її оренду й експлуатацію є значно більшими, ніж на стадіон «Україна». Тому хочемо, щоб компенсаційний механізм, який ми запропонували, було ухвалено, погоджено й виконано. У такому разі не матимемо жодних пересторог, щоб «Карпати» виступали на новому стадіоні. Якщо вже найближчим часом, до відновлення виступів «карпатівців» у домашніх матчах чемпіонату України (9 березня), буде розглянуто й ухвалено компенсаційний механізм, команда почне виступати на «Арені-Львів». Якщо ні, то ми готові почекати, надалі граючи на «Україні».