В Андріївській церкві у столиці обмежать використання свічок

     336  

Однією з проблем під час богослужінь в Андріївській церкві, яка входить до складу Національного заповідника «Софія Київська», є використання свічок – заявила директор заповідника Софія Київська Олена Сердюк у коментарі УНІАН

У церкві проводять богослужіння священики УАПЦ, і керівники цієї конфесії з розумінням поставилися до проблеми. Заповідник досяг певного компромісу, відпрацювавши, разом з очільниками релігійної громади схему розташування підсвічників у музеї. Але цього недостатньо. Тож директор повідомила, що адміністрація надалі має намір працювати в тому ж напрямку та під час богослужінь максимально обмежити використання свічок.

Зараз в Андріївській церкві ще не завершено комплекс ремонтно-реставраційних робіт. Торік їх не проводили в необхідному обсязі, а виконали тільки перший етап робіт. Відтак було укріплено пагорб, але потерпає сама церква, живопис, сходи, стилобат. Цього року заповідник планує продовжити реставрацію.

Олена Сердюк додала, що неабиякою проблемою є також охоронна зона навколо пам’ятки. «Невпорядкована торгівельна діяльність впливає на сприйняття храму, – зауважила О. Сердюк, – а нерегульованого руху транспорту та парковки тут не має бути категорично».