На Львівщині побільшало корів у приватних господарствах

     279  

У 2012 році зросла кількість приватних господарств, які утримують чотирьох і більше корів

 

Якщо в 2008 році було 202 такі господарства, в яких нараховували 932 голови ВРХ, то торік в області вже нараховували 1125 господарств з 5112 голів, тобто кількість їх зросла у 5,5 разу, – повідомили у прес-службі ЛОДА з посиланням на т.в.о. директора Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Романа Верещинського. За словами чиновника, це стало можливим завдяки підтримці галузі з обласного бюджету. У 2013 році з обласного бюджету на спеціальну дотацію фізичним особам, які утримують у своїх господарствах чотирьох і більше корів молочного напряму, передбачено виділення коштів в сумі 2500,0 тис. грн., що становитиме близько 500 грн. на одну голову ВРХ.

«Основним завданням розвитку галузі тваринництва області є вдосконалення системи підтримки господарств населення, підвищення їх конкурентоздатності на ринку молока, оскільки в області основна частка поголів’я корів (94%) та виробництва молока (96%) зосереджені в господарствах населення», – розповів Р. Верещинський.

Він додав, що департамент агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації розробив обласну Програму підтримки галузі тваринництва, яка діє впродовж останніх чотирьох років і передбачає виділення спеціальної дотації на утримання чотирьох і більше корів молочного напряму в господарствах населення.