Водні процедури

     262  

Поки депутати обласної ради переймаються ситуацією з «Моршинською», IDS-group продають

Депутати Львівської обласної ради тримають у полі зору ситуацію навколо Моршинського заводу мінеральних вод. Вони створили спеціальну комісію, яку очолив депутат обласної ради Тарас Вервега. Він уже поінформував громадськість про проміжні результати роботи комісії, яку очолює.

Зокрема, недавно відділення обласної податкової, яке відає роботою з великими платниками податків, надіслало депутатам відповідь, що за ПРАТ «Оскар», яке є виробником води під торговельною маркою «Моршинська», не зафіксовано податкових боргів. 

Щодо інших силових та контрольних структур, то з їхніх відповідей на запити депутатської комісії з приводу ситуації навколо підприємства з виробництва мінеральної води «Моршинська», випливає, що такі питання або не належать до їхньої компетенції, або ж потребують більшого часу для з’ясування ситуації. 

Зокрема, такі листи надійшли від обласної податкової, Генеральної прокуратури та Вищої кваліфікаційної колегії суддів. 

Нагадаємо, конфлікт навколо підприємств, які входять до складу IDS-group, виник після рішення Сихівського районного суду Львова. Прокуратура Полтавської області заарештувала рахунки заводу в Миргороді. Один із керівників компанії Микола Кміть заявив, що це — спроба рейдерського захоплення підприємства, яке має свої потужності в кількох областях України. 

Цікаво, що рішення Сихівського районного суду було ухвалено після того, як туди надійшов лист із Московського суду (Росія) про те, що підприємства IDS-group начебто мають заборгованості зі сплати податків. Дії податківців, своєю чергою, викликали спротив працівників підприємства, які почали акцію протесту, побою­ючись, що в підсумку підприємства закриють, а їх  звільнять. 

Тим часом «Коммерсантъ-Украина» повідомив на початку тижня, що контрольний пакет акцій компанії IDS Borjomi купують структури «Альфа-груп». Угоду з продажу контрольного пакета IDS Borjomi хочуть укласти до кінця року. За інформацією співрозмовників «Коммерсанта», сума операції може становити близько 300 млн. доларів. Структури «Альфа-груп» отримають контрольний пакет, а міноритарна частка залишиться в нинішніх власників компанії — сім’ї покійного бізнесмена Бад­рі Патаркацишвілі. 

До слова, одним зі співвласників «Альфа-груп» є уродженець Львова Михайло Фрідман.