Три місяці на освоєння нового КПК

     235  

«Труднощі, пов’язані із запровадженням нового Кримінально-процесуального кодексу, є тимчасовими, і протягом найближчого кварталу і прокурорські працівники, і співробітники міліції освоять усі його тонкощі, тож надалі проблем із його застосуванням не буде», — про це заявив під час прес-конференції прокурор Львівської області Олег Василенко

За його словами, новий кодекс дає не менше можливостей для ефективного проведення слідства, ніж старий. Просто частина правоохоронців сподівалася, що його запровадження трохи перенесуть, тому не особливо поспішали його вивчати, однак тепер ситуація зміниться кардинально. 

Керівник прокуратури області каже, що новий Кримінально-процесуальний кодекс дає змогу поступово розвантажити слідчий ізолятор. Окрім того, він уможливить ширше застосовувати такий засіб покарання, як домашній арешт. І хоча в області вже було кілька випадків застосування домашнього арешту, на практиці правоохоронні органи до цього не готові, оскільки ще не надійшло відповідне обладнання. Отож засуджених до домашнього арешту наразі контролюють дільничні міліціонери.

«Головне, що відсоток розкриття злочинів від запровадження нового КПК не зменшився», — наголосив Олег Василенко.