Історія зі смаком

     263  

До Львова все частіше їдуть не лише за історією, але й за смаколиками. За словами Надії Радіоненко, начальника управління туризму Львівської міської ради, серед туристів особливої популярності набувають нові туристичні маршрути, які поєднують традиційні екскурсії зі смачними паузами

Христина Подоляк

— У Львові дуже багато туристичних маршрутів. Є класичні, які пропонують майже всі туристичні компанії, — екскурсії середньовічним Львовом, міськими храмами, поїздки замками тощо. Але зараз з’являється дедалі більше турів із  гастрономічною складовою. Наприклад, під час звичної прогулянки містом туристів заводять у відомі кав’ярні чи цукерні. Їм розповідають, як кава чи шоколад з’явились у Львові, як їх готували тощо. Окрему увагу приділяють пивним турам. Останнім часом з’являються і більш несподівані екскурсії, наприклад, прогулянка радянським Львовом, — розповіла Надія Радіоненко.

За інформацією Львівської міської ради, разом зі збільшенням туристичних потоків зростає і кількість кваліфікованих екскурсоводів. На грудень цього року у мерії зареєстровано 511 гідів. А це на 21% більше, ніж торік. 53% фахівців надають послуги туристичного супроводу іноземною мовою. До п’ятірки лідерів за кількістю гідів-перекладачів незмінно входять польська, російська, англійська та німецька мови. Незмінним рекордом залишається «звання» екскурсовода та гіда-перекладача п’яти мов. 

Нагадаємо, з 2008 року екскурсоводи, які працюють у Львові, повинні мати дозвіл та акредитацію від міської ради. Аби отримати документ, охочі повинні пройти відповідні курси, а також скласти іспити.

— Практику акредитації фахівців туристичного супроводу роками підтримують у багатьох європейських містах. Це не лише гарантує високу якість надання послуг, що, своєю чергою, має безпосередній вплив на формування загальної думки про місто, але й якісно відрізняє фахівців високого рівня від шахраїв. Це створює конкурентоспроможність та спонукає осіб, які бажають надавати послуги з туристичного супроводу, навчатися, складати іспити, аби відповідати всім вимогам, — зазначила Надія Радіоненко.