Охороною культурної спадщини у Львівській області опікуватиметься новостворена робоча група

     243  

У Міністерстві культури відбулася нарада щодо створення Робочої групи Львівської облдержадміністрації з питань охорони культурної спадщини

Нарада пройшла за участі заступника директора департаменту культурної спадщини та культурних цінностей Сергія Тура, в ній також узяли участь начальник управління охорони культурної спадщини Львівської ОДА Валерій Потюк і директор ДП «Інститут «Укрзахідпроектреставрація» Ярослав Римар, інформує прес-служба Міністерства культури України.

Окрім того, на нараді розглядали проблему нестачі коштів на реставрацію пам’яток культурної спадщини національного значення у Львові. Міністерством культури України разом з керівництвом Львівської ОДА опрацьовує питання можливості фінансування зазначених робіт у 2013 році за кошт бюджету розвитку Львівської області. Враховуючи викладене, управлінню охорони культурної спадщини доручили скласти перелік пам’яток для проведення першочергових реставраційних робіт.

На нараді вкотре порушили питання відсутності історико-архітектурного опорного плану Львова та низки історичних населених місць Львівщини, а також затвердженої у встановленому порядку науково-проектної документації щодо визначення меж і режимів використання історичних ареалів, як того вимагає Закон України «Про охорону культурної спадщини». У зв’язку з цим Сергій Тур наголосив на необхідності терміново підготувати необхідну документацію та надати її до Міністерства культури України для затвердження відповідно до вимог чинного законодавства.

А Ярослав Римар звернув увагу на те, що ДП «Інститут «Укрзахідпроектреставрація» є спеціалізованою установою у сфері охорони культурної спадщини та володіє унікальними архівними матеріалами щодо пам’яток культурної спадщини Львівської області, тому до виконання зазначених робіт доцільно залучити саме цю науково-дослідну установу.