НРЦ «Джерело» отримав коштовний і потрібний дарунок від благодійників

     252  

26 листопада 2012 року в навчально-реабілітаційному центрі для дітей з особливими потребами «Джерело», що у місті Львові, перебував із візитом канадієць українського походження, юрист, пан Ігор Бардин із м.Торонто. За його сприяння центр «Джерело» отримав дарунок у розмірі 50,000 дол. США від Фонду Анни Мазуренко на програму «Здоров’я дітей»

Багато років поспіль благодійний центр «Джерело», який заснували у 1993 році батьки товариства «Надія» та волонтери з Канади, щодня надає безкоштовно навчально-реабілітаційні послуги близько 150 дітям і молоді з глибокими порушеннями фізичного та розумового розвитку, дитячим церебральним паралічем, аутизмом, синдромом Дауна та іншими неповносправностями. Саме таким діткам потрібна увага, допомога та підтримка суспільства. Не залишають без уваги «джерельчан» їхні друзі з Канади – приїздять із візитами. Завдяки спілкуванню, відкритості й великому бажанні допомогти залучають благодійні кошти з фондів відомих канадійських благодійників українського походження.

Нині Медичний комітет Асоціації випускників Канадсько-Української Парламентської Програми (КУПП) у рамках проекту Фонду Анни Мазуренко «Здоров’я дітей» здійснює забезпечення дитячих лікарень в Україні сучасним діагностично-лікувальним обладнанням. Уже закуплено медичне обладнання для 4 дитячих лікарень міста Львова. Вагому допомогу через Фонд Анни Мазуренко також отримали діти з особливими потребами навчально-реабілітаційного центру «Джерело». Ще з 1990-х років Анна Мазуренко щедро підтримувала діяльність «Джерела» у Львові, як зазначено на дереві донорів у приймальній Центру, яке є символом подяки за всі дари жертводавців.

Сьогодні ж посланцем Фонду Анни Мазуренко до «Джерела» став пан Ігор Бардин, відомий юрист, один із засновників успішної адвокатської фірми «Мітчел, Бардин та Залуцький», основоположник Канадсько-української парламентської програми (КУПП), яка дає змогу українським студентам пройти стажування в парламенті Канади, активний член багатьох професійних і громадських організацій Канади, представник фундації «Катедра».

Побувавши в Центрі «Джерело», Ігор Бардин був вражений благоустроєм центру та професіоналами, які там працюють і дбають про особливих діток.

«Я вперше побував у такому центрі як «Джерело». Направду, дуже вражений тим, скільки праці тут покладено і з якою любов’ю і відповідальністю працівники ставляться до дітей. Сподобалося те, що діти мають змогу займатися музикою, кулінарією, малюванням, фотографією. Це дуже розвиває та дозволяє їм почуватися потрібними суспільству. Діти живуть повноцінним життям: готують концерт свого ансамблю інтуїтивної музики, виставку живопису, яку створюють разом із волонтерами, займаються друкарською справою, що дає можливість їм оволодівати професіями дизайнера, журналіста, рекламіста. Цікаво те, що реабілітація діток проходить у присутності батьків, щоб вони могли й удома виконувати нескладні завдання та почуватися захищено.

Я бував у різний реабілітаційних центрах США, Канади, проте такого величавого й сучасного центру, як «Джерело», що в Україні, зокрема у Львові, не було ніде. У «Джерелі» все організовано так, щоб особливі дітки почувалися комфортно. Відмінністю таких центрів у США та Канаді від «Джерела» є те, що їх фінансує уряд, а український центр мусить самостійно дбати за своє фінансування. Саме тому ми сьогодні тут, ми хочемо й будемо допомагати та закликаємо не бути байдужими до чужого горя.

У склад фундації «Катедра» входять кілька благодійних фондів, які роблять добрі справи. Один із таких – це фонд Анни Мазуренко, з котрого ми надали допомогу для Реабілітаційного центру «Джерело» на проведення необхідної програми харчування для дітейз особливими потребами за програмою «Здоров’я дітям». Програму харчування проводитимуть щоденно у двох відділеннях центру, що дасть змогу впровадити навчання для дітей і батьків стосовно методів і засобів здорового харчування. Необхідні послуги отримають також діти на зондовому вигодовуванні й ті, які мають труднощі в годуванні», – зазначив Ігор Бардин.

Діти та батьки Центру «Джерело» у Львові висловлюють найщирішу подяку Фонду Анни Мазуренко за вагому фінансову допомогу та глибоку вдячність Ігорю Бардину за розуміння та підтримку неповносправних дітей в Україні.