Друга ротація українських військових льотчиків вирушила до Конго

     295  

157 українських миротворців сьогодні вранці вирушили до Демократичної Республіки Конго, де вони мають замінити своїх колег, які служили в першій ротації української військової місії. Фото: західний регіональний медіацентр ЗСУ

 Докладніше: www.gazeta.lviv.ua/news/2012/11/30/6713

Друга ротація українських військових льотчиків вирушила до Конго

     161  

157 українських миротворців сьогодні вранці вирушили до Демократичної Республіки Конго, де вони мають замінити своїх колег, які служили в першій ротації української військової місії

За словами начальника Західного медіацентру ЗСУ Олександра Поронюка, після Іраку це вважається найскладнішою миротворчою місією, в якій коли-небудь брали участь наші військові. Українські солдати базуються на території, яку зараз контролює конголезька опозиція.

На вимогу ООН до місії брали тільки вертолітників, які мають не менш ніж 1000 годин нальоту, тобто є пілотами екстракласу. Підготовку до місії в Конго українські вертолітники проходили в Карпатах. На 1-му етапі проведено 14 льотних змін, протягом яких загальний час нальоту становив 71 год. 20 хв. На 2-му етапі проведено 2 льотні зміни з бойового злагодження екіпажів. У процесі підготовки здійснювали перевірку техніки пілотування по видах льотної підготовки, підготовки льотного складу до польотів у гірській місцевості, проведення польотів на застосування засобів ураження по наземних цілях, зокрема зі складних маневрів (пікірування, кабрірування) та з великих висот (1000-2000 метрів).

Є й іще одна особливість цієї місії:  на вимогу ООН до її складу включено священика, тож в Африку також вирушив отець Віктор, який є колишнім військовим льотчиком, підполковником запасу. Керуватиме місією полковник Володимир Пастухов, за плечима якого чотири ротації в Ліберії а також у Сьєрра-Леоне та Югославії.

Авіапереліт до Конго триватиме, залежно від погоди, 7-10 годин, на зворотному шляху літак має забрати першу ротацію українських військових. На жаль, за час своєї служби вони зазнали втрат – у ДТП загинув офіцер, іще двоє військових отримали травми. 

До Львова українці, які 9 місяців відслужили у Конго, мають повернутися завтра, орієнтовно о 17 годині.

Фоторепортаж: www.gazeta.lviv.ua/photo/2012/11/30/6723