Ціни на проїзд електротранспортом в Україні є демпінговими – «Укрзалізниця»

     258  

«Укрзалізниця» стверджує, що тарифи на проїзд електричками потрібно підвищувати щонайменше вшестеро

Наявні тарифи «Укрзалізниці» на перевезення у приміському сполученні залишаються в рази нижче собівартості послуги перевезень, і абсолютно демпінговими на ринку транспортних послуг. Про це йдеться в заяві «Укрзалізниці», яку цитує «Дело».

За підрахунками фахівців, щоб витрати від приміського сполучення бодай не були вищими за доходи, вже сьогодні вартість проїзду потрібно підвищити в середньому вшестеро. Цей показник є усередненим, адже тариф розраховують залежно від відстані, специфіки маршруту, виду тяги (дизель тяга або електротяга) тощо.

Існування перевізника в особі залізниць із таким рівнем тарифів вносить значні перекоси в розвиток ринку транспортних послуг, адже демпінгові ціни на перевезення є порушенням принципів конкуренції, створюють перекоси в розвитку різних видів транспорту і призводять до скорочення права вибору пасажира.

Нині тарифи на перевезення пасажирів у приміському сполученні, відповідно до законодавства, встановлюють залізниці України за погодженням із місцевими органами виконавчої влади, далекі від реальної собівартості перевезень та інфляційних процесів, стверджують в «Укрзалізниці». Порівнянні з автотранспортним тарифом, який не передбачає витрат на утримання інфраструктури, залізничні тарифи занижено до абсурду, наголосили у відомстві. Вартість проїзду в приміському сполученні поїздом в 1,5-4 рази менша за вартість проїзду автотранспортом.