П’ять фактів про синій колір

     4308  

Щосезону на модних подіумах з’являється новий колір, який царює у колекціях багатьох дизайнерів одночасно. Зараз це синій

До речі, це улюблений колір психологів, адже є символом удачі, неба і віч­ності, вірності, доброти, сталості та слави. Крім того, він гарно заспокоює. Люди, які люблять синій колір — скромні, меланхолійні, чесні, не терплять скандалів. Вони багато читають, здатні на самопожертву і дають значно більше людям, які їх оточують, ніж вимагають натомість. На жаль, ті, хто любить цей колір, відчувають себе самотніми навіть у колі друзів. Потреба оточувати себе синіми відтінками збільшується тоді, коли людина ображена або хвора. 

1 Якщо вірити історії, у Давньому Римі до синього кольору ставилися вороже. Синій для римлян — колір варварів (кельти та германці розфарбовували тіло в синій колір) і трауру. А блакитні очі вважали мало не фізичною вадою.

2 У ХХ столітті з’явилися джинси. Трохи пізніше, коли вони стали об’єктом бажання, синій став найулюбленішим кольором на Заході. Результати досліджень, які проводили регулярно із 1900-х років, свідчать, що синій лідирує з величезним відривом.

3 Різні відтінки синього найчастіше ставали кольором поліцейської та міліцейської форми. Синій також однострій у пілотів.

4 Учені канадського університету встановили, що синій колір активізує роботу головного мозку і сприяє творчому мисленню. Тому ваш яскраво-синій жакет, можливо, допоможе комусь із перехожих або колег.

5 Перевагу одягу синього та блакитного відтінків віддають такі знаменитості, як Ферджі, Демі Мур, Кайлі Міноуг, Джуліана Мур та інші.

Причому кожна знаменитість любить носити вбрання певного відтінку. Так, наприклад, Ферджі і Кайлі Міноуг віддають перевагу одягу нейтральних відтінків. Демі Мур обожнює насичений темно-блакитний, що переходить, радше, в синій. А Джуліана Мур — колір морської хвилі, який ідеально пасує до відтінку її очей.

Психологи рекомендують одягати вбрання цієї гами на зустрічі з конфліктними людьми, а також на урочисті та зворушливі заходи. Тож не дивно, що синя сукня Уми Турман (на фото) була визнана найкращою на Каннському фестивалі.

Підготувала Катерина Сліпченко