За версією Азарова, в Україні відбулися «демократичні, вільні і прозорі вибори»

     237  

Прем’єр-міністр вважає українське волевиявлення класикою демократичних, чесних і прозорих виборів, головним підсумком яких є довіра до влади

В Україні відбулися безумовно демократичні, вільні і прозорі вибори до Верховної Ради. Про це заявив під час сьогоднішнього засідання Кабміну прем’єр-міністр України Микола Азаров.

За його словами, є більш ніж достатньо підстав для таких тверджень. Голосування відбулось абсолютно на всіх дільницях, ніде волевиявлення наших громадян не було ускладнене або зірване. Явка була високою і в цілому відповідала активній позиції політичних сил і громадян під час передвиборної кампанії.

«Безпрецедентні зусилля, яких ми вжили для забезпечення відкритості виборів, виправдалися, – зазначив Микола Азаров. – Відеофіксація всюди працювала надійно. Ми зробили це, незважаючи на те, що для реалізації цього масштабного проекту був украй стислий термін і далеко не європейські умови, на превеликий жаль, щодо якості зв’язку, наявності досконалого інтернету тощо».

За словами Миколи Азарова, відеофіксація стала потужним превентивним заходом проти порушень і фальсифікацій, а також документальною базою у спірних випадках.

Глава уряду наголосив, що всі спостерігачі, яких було дуже багато, мали необхідний доступ до виборчого процесу. А представники політичних сил-учасниць виборів контролювали всі процеси настільки, наскільки мали бажання і сили.

«Загальна кількість зафіксованих порушень та їх суть такі, що не дають підстав сумніватися у легітимності виборів, у тому, що відбулось дійсно вільне, свідоме волевиявлення громадян України», – переконаний Микола Азаров.

А відомості щодо підрахунку голосів, офіційно оприлюднені Центральною виборчою комісією, практично збігаються з даними екзит-полів і соціологічних опитувань щодо результатів правлячої партії та її головних опонентів. «Тобто перед нами – класична картина добре організованих, демократичних, чесних і прозорих виборів», – наголосив прем’єр. Він додав, що вибори до Верховної Ради засвідчили: українці довіряють політиці влади: «Люди перемогу Партії регіонів сприймають як свою. Як шанс на утримання стабільності у неспокійній світовій ситуації. Довіра до політики влади – це головний підсумок виборів, які відбулися. І ми відповідаємо за те, щоб виправдати таку довіру людей».