Польща перепоховає виявлені на території Львівщини тіла солдатів, які загинули 1939-го

     230  

У Львівській обласній раді сьогодні відбулася зустріч із секретарем Ради охорони пам’яті боротьби та мучеництва Республіки Польща Анджеєм Кунертом, інформує прес-служба Львівської облради

Сьогодні, 31 жовтня, перший заступник голови Львівської облради, співголова обласної міжвідомчої комісії у справах увічнення пам’яті жертв війни та політичних репресій Петро Колодій і заступник голови комісії з питань євроінтеграції, транскордонного співробітництва та зв’язків з українцями за кордоном Львівської обласної ради, директор КП ЛОР «Доля» Святослав Шеремета зустрілися із секретарем Ради охорони пам’яті боротьби та мучеництва Республіки Польща Анджеєм Кунертом. На зустрічі також були присутні начальник відділу закордонних справ Ради охорони пам’яті боротьби та мучеництва Мацей Данцевич та віце-консул Республіки Польща у Львові Марцін Зєнєвіч.

Під час зустрічі обговорювали питання перепоховання останків польських солдатів, які загинули у вересні 1939 року під час боїв з військами Вермахту. Польська сторона планує ексгумувати і перепоховати вояків, тіла яких віднайшли на території Львівської області. Додатково обговорили й низку інших проектів, які заплановано спільно реалізувати у 2013-2014 роках. Зокрема, йшлося про організацію пошукових та ексгумаційних робіт із проведенням у майбутньому перепоховання загиблих українців на теренах Підкарпатського та Любельського воєводств Республіки Польща, а також про проекти щодо відновлення окремих українських поховань та українських кладовищ на території Польщі.