Мін’юст затвердив новий порядок подання клопотання про помилування

     253  

Міністерство юстиції затвердило нову редакцію Порядку подання до Адміністрації президента України матеріалів про помилування. Відповідний наказ підписав міністр юстиції Олександр Лавринович,інформує прес-служба міністерства

Новий порядок затверджено у зв’язку зі змінами в законодавстві, зокрема, ухваленням нового Кримінально-процесуального кодексу, а також з огляду на оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади.

Новий порядок містить, зокрема, гуманізовані положення щодо кола осіб та умов подання клопотання про помилування та мінімізує вимоги до документації, які додаються до клопотання, таким чином усуваючи бюрократичне перевантаження та корупціогенні фактори.

Так, згідно з новим порядком, засудженим, які звертаються з клопотанням про помилування, не може бути відмовлено в прийнятті та розгляді таких клопотань. Попередній порядок містив низку обмежень щодо цього. Зокрема, клопотання про помилування могли подати лише після набуття вироком законної сили та після прийняття рішення Верховним Судом України у разі розгляду кримінальної справи в касаційному порядку.

Скасовано обмеження та гуманізовано положення щодо подання клопотання про помилування особами, засудженими до довічного позбавлення волі. Так, якщо раніше таке клопотання могли подати не раніше, ніж через двадцять років відбуття призначеного покарання, то новий порядок не містить обмежень щодо часу подання клопотання. Натомість встановлено, що довічне позбавлення волі можуть замінити на позбавлення волі на термін не менш ніж двадцять п’ять років.

Мінімізовано вимоги до документів, а також характеристики на засудженого, які подаються до клопотання про помилування.

Згідно з новим порядком, клопотання про помилування засуджений оформлює власноруч у довільній формі і подає через адміністрацію установи виконання покарань. У характеристиці засудженого обов’язково відображають лише відомості про заохочення та стягнення за весь період тримання особи в установі, її поведінку за період відбування покарання, ставлення до праці з викладеною думкою адміністрації, а також думка спостережної комісії або служби у справах дітей про доцільність помилування. Інші документи додають, якщо вони мають значення для розгляду питання про застосування помилування. Раніше у характеристиці мали відображати результати реалізації засудженим програм диференційованого виховного впливу, його соціально корисну активність, соціальні зв’язки з рідними та близькими, а також інші відомості.

Наказ Міністерства юстиції, яким затверджено Порядок подання до Адміністрації президента України матеріалів про помилування, набув чинності 26 жовтня 2012 року після опублікування в «Офіційному віснику України» №79.