Костянтин Грищенко: Світова спільнота визнає вибори в Україні легітимними

     243  

Усім громадянам України в державі та за її межами створили всі можливості для реалізації виборчого права. Про це заявив сьогодні на брифінгу в Будинку уряду міністр закордонних справ Костянтин Грищенко

За словами міністра, для тих українців, які перебували в день виборів за межами країни, в українських дипломатичних і консульських установах у 77 державах світу сформували 116 закордонних виборчих дільниць. Своїм виборчим правом скористалися близько 20 тисяч громадян України, які постійно або тимчасово перебувають за межами нашої країни.

Керівник закордонного відомства також зазначив, що українська влада створила всі умови для діяльності міжнародних спостерігачів. «Ми ініціювали завчасне запрошення для спостереження за виборами в Україні максимального кола представників міжнародних організацій, парламентських асамблей та іноземних держав. Це дозволило їм заздалегідь розпочати підготовку до моніторингу виборчого процесу в Україні», – наголосив Костянтин Геращенко.

На ці вибори в Україну прибуло 3797 спостерігачів. «Це безпрецедентна кількість, порівняно з усіма попередніми виборами, та й порівняно з виборами у більшості держав-членів ОБСЄ», – акцентував Костянтин Грищенко. І додав, що для спостерігачів створили режим максимального сприяння: спрощено процедуру в’їзду до країни, оформлено безкоштовні візи, надано логістичну та організаційну підтримку.

Загалом, за попередніми оцінками виборчого процесу з боку міжнародних місій спостерігачів, є всі підстави стверджувати, що парламентські вибори в Україні світова спільнота визнає як такі, що відбулися та є легітимними. Такий висновок, за словами Костянтина Грищенка, підтверджується у багатьох заявах. Щодо заключної заяви місії спостереження ОБСЄ, Ради Європи, Нато, Європарламенту, то це документ доволі великого обсягу, майже 14 сторінок. У ньому, зазначив міністр закордонних справ, як і в інших доповідях цих інституцій, містяться й позитивні, і критичні оцінки перебігу виборчого процесу в Україні. Серед позитивного: створення належної законодавчої бази для проведення демократичних виборів, надання громадянам України можливості вільно обирати серед різних політичних партій. Також високо оцінено, за словами Костянтина Грищенка, організацію підрахунку голосів безпосередньо у день виборів. «Це ключові моменти, оскільки вони говорять про відсутність спотворення волевиявлення громадян», – зазначив міністр закордонних справ і додав, що всі критичні зауваження та рекомендації візьмуть до уваги й ретельно опрацюють у взаємодії з відповідними інституціями для виправлення недоліків і забезпечення демократичності майбутніх виборів.