Війна без наслідків

     225  

Коли депутати ЛМР таки домоглися свого — попри бажання міського голови прозвітувати за минулорічну роботу влітку, йому це таки довелось робити восени, — видавалося, що варто очікувати на логічне продовження процесу. Однак, судячи з усього, зацікавлені могли отримати від того лише моральне задоволення, бо з практичними наслідками наразі не склалося

Однак, судячи з усього, зацікавлені могли отримати від того лише моральне задоволення, бо з практичними наслідками наразі не склалосКоментуючи рішення тодішньої сесії про визнання роботи міського голови незадовільною, Андрій Садовий з погляду двотижневої давності зауважує, що несподіванкою для нього воно не стало. «Якщо проаналізувати мою роботу на посаді міського голови протягом усіх шести з половиною років, то я ніколи не подобався депутатам, хоча більшості львів’ян — навпаки», — сказав Андрій Іванович.  Таку оцінку депутатів міський голова пояснив тим, що він не дає можливості депутатам красти, і проводитиме таку політику й надалі: «Тому я їм і не буду  подобатися», — спрогнозував Андрій Садовий свої стосунки з депутатським корпусом.

«Незадовільна оцінка роботи міського голови — це як «двійка» в школі або талон в університеті. Її потрібно виправляти, щоб наступного разу скласти іспит з цього предмета, — заявив у коментарі «Газеті» депутат ЛМР, голова фракції «Свободи» Руслан Кошулинський. За його словами, приводом до невтішного результату стала брехливість міської влади, яка не виконує обіцянок. Зокрема, бюджет розвитку виконано лише на третину. Замість обіцяних 

44 груп у дитячих садочках відкрито лише 8. «Минулого року виконком сплатив штрафів за позовами підприємців на 4 млн. грн. — цих коштів цілком мало б вистачити на відкриття 40 груп у дитячих садочках», — зазначив Руслан Кошулинський. Ідеться про неправильну господарську політику мерії, яка, приміром, має намір узяти кредит на закупівлю вживаних трамваїв у Вінниці, тоді як одне з львівських підприємств вже налагоджує їх виготовлення — до кінця року за прохідну вийде перший дослідний зразок. «Ефективніше за ці кошти ремонтувати вживані львівські трамваї та налагоджувати виготовлення нових на місці, це все ж таки робочі місця», — наголосив депутат. 

І хоча у законі сказано, що звільнити міського голову можна лише за рішенням суду або ж внаслідок референдуму, пан Кошулинський вдався до футбольної термінології, зазначивши, що це лише жовта картка, наступна може бути червоною і з’явитися будь-коли.

За словами Руслана Кошулинського, крім його однопартійців, ухвалу підтримало щонайменше десять представників «дрібних» фракцій, що мало б додати їй значимості. Однак лідер однієї з них — «України соборної» — Юрій Кужелюк визнав, що жодних правових наслідків для міського голови рішення не матиме. Це лише сигнал, аби мер тісніше співпрацював з радою та припинив конфлікт з депутатами. «Як мінімум А. Садовий має виконати вимогу закону і представити новий склад виконкому», — зазначив депутат.

 

Для «Газети»
Олексій Антипович
, керівник соціологічної групи «Рейтинг»

 

Андрій Садовий і надалі користується величезною підтримкою львів’ян, на яку оцінка депутатів не матиме жодного впливу. Скажу більше, навіть така значна проблема, як сморід у місті, не вплинула на його рейтинг. За даними соціологічного опитування, 12% львів’ян цілком задоволені діяльністю Садового, 48% — радше задоволені. Разом це 60%, і лише 39% — незадоволені. Ба більше, навіть серед «свободівців» дві третини задоволені діяльністю А. Садового, також прихильників мера є більшість в усіх основних партіях, які популярні у Львові. Як соціолог я лише констатую факти, а як людина, дотична до політики, можу пояснити це тим, що Андрій Садовий уміє себе гарно подати. До того ж на тлі інших українських міст існує загальне враження, що у Львові все гаразд, тож і роботу міського голови сприймають позитивно.