Ув’язнена Тимошенко очолила партійний список об’єднаної опозиції

     289  

Ув’язнений Луценко – п’ятий

Виборчий список об’єднаної опозиції «Батьківщина» очолила Юлія Тимошенко. Таке рішення ухвалили на сьогоднішньому ХІ з’їзді партії «Батьківщина», на якому були присутні понад 3,5 тисячі людей з усіх областей України, інформує сайт БЮТ.

Другим номером списку став Арсеній Яценюк, третій – Анатолій Гриценко, четвертий – Олександр Турчинов, п’ятий – Юрій Луценко.

Далі розташувалися: 6 – В’ячеслав Кириленко, 7 – Григорій Немиря, 8 – Сергій Соболєв, 9 – Борис Тарасюк, 10 – Микола Томенко, 11 – Микола Княжицький, 12 – Мустафа Джемілєв, 13 – Андрій Кожем’якін, 14 – Лілія Гриневич, 15 – Іван Кириленко.

На 16-му місці у списку – народний депутат фракції «БЮТ-Батьківщина» Ярослав Федорчук,17-й – Микола Мартиненко,  на 18-му – дружина екс-глави МВС України Юрія Луценка Ірина Луценко, на 19-му – заступник керівника центрального штабу об’єднаної опозиції Андрій Пишний, а замикає першу двадцятку народний депутат фракції «БЮТ-Батьківщина» Сергій Власенко.

21-ше місце у списку займає народний депутат фракції «НУ-НС» Андрій Парубій, 22-ге – лідер громадської ініціативи «Громадянський Опір» Олександра Кужель, на 24-му – екс-голова Харківської області, голова Харківської обласної організації ВО «Батьківщина» Арсен Аваков, інформує «Інтерфакс-Україна».

Нагадаємо, на вибори, які відбудуться 28 жовтня та пройдуть за змішаною мажоритарно-пропорційною системою (225 депутатів обирають у мажоритарних округах, 225 – за партійними списками), об’єднана опозиція «Батьківщина» йде на вибори єдиним фронтом на базі партії «Батьківщина».

До речі, відповідно до частини 2 статті 76 Конституції, «народним депутатом України може бути обрано громадянина України, який на день виборів досяг двадцяти одного року, має право голосу і проживає в Україні протягом останніх п’яти років». А згідно з вимогами частини 3 статті 76 Конституції та статті 9 закону «Про вибори народних депутатів України», «не може бути обраним до Верховної Ради України громадянин, який має судимість за вчинення умисного злочину, якщо ця судимість не погашена і не знята у встановленому законом порядку». Стаття 9 зазначеного закону регламентує, що така особа «… не може бути висунута кандидатом».

Нагадаємо, 11 жовтня 2011 року Печерський районний суд Києва засудив Ю.Тимошенко до семи років позбавлення волі за перевищення повноважень під час підписання газових контрактів з Росією в 2009 році. Вона відбуває покарання в Качанівській виправній колонії в Харкові з кінця грудня 2011 року.

27 лютого 2012 року Печерський районний суд Києва визнав Ю.Луценка винуватим у скоєнні низки посадових злочинів і засудив його до чотирьох років позбавлення волі.

Судимість обох політиків наразі не знято.