Нічого святого: рекреаційні карпатські землі віддали росіянам

     291  

Проти екс-начальника Держкомзему на Львівщині відкрили кримінальну справу за неналежне виконання своїх службових обов’язків

За матеріалами працівників Державної служби боротьби з економічною злочинністю прокуратура порушила кримінальну справу щодо неналежного виконання своїх службових обов’язків колишнім начальником Держкомзему одного з районів Львівщини.

Оперативники встановили, що посадовець, порушуючи низку законодавчих актів, які регулюють діяльність у сфері землекористування, видав завдання на виготовлення технічної документації із землеустрою для оформлення права власності громадянам Російської Федерації на чотири земельні ділянки рекреаційної зони карпатського регіону Львівської області. Про це повідомив ВЗГ ГУМВС України у Львівській області.

Унаслідок цього іноземні громадяни безкоштовно набули права приватної власності на ці земельні ділянки, а держава зазнала збитків на суму майже 600 тисяч гривень.

Нагадаємо, відповідно до вимог Земельного кодексу України, іноземні громадяни й особи без громадянства можуть набувати права власності на земельні ділянки лише в разі придбання їх за договорами купівлі-продажу, дарування, міни й іншими цивільно-правовими угодами.

Кримінальну справу порушили за ознаками ч.2 ст. 367 (службова недбалість) КК України, санкція якої передбачає позбавлення волі на термін від двох до п’яти років із позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю термін до трьох років і зі штрафом від 250 до 750 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або без такого.