Час читати українське!

     359  

«Книжкова толока», яка відбулася 20 — 21 липня у Стрию в рамках Всесвітнього фестивалю кредитних спілок, об’єднала під своїм дахом 20 видавництв та майже 60 письменників з різних куточків України

Соломія Коновалик

Мешканці та гості міста впродовж двох днів мали змогу відкрити для себе світ літератури, поспілкуватися з людьми, які своєю літераторською та видавничою працею роблять усе можливе для того, щоб українська книга знайшла свого читача

Зокрема, відбулися зустрічі з письменниками Володимиром Лисом, Мирославом Дочинцем, Романом Ковалем, На­дією Гуменюк, Василем Шклярем та багатьма іншими. Поетичну сторінку  фестивалю відкрили Галина Крук, Олесь Дяк, Володимир Пішко, Ганна Осадко, Олександр Гаврош. Проте програма фестивалю була настільки насиченою, що назвати всіх учасників просто неможливо.

Гасло цьогорічної толоки — «Купуй і читай українське» — особливо актуальне у зв’язку з останніми подіями навколо мовного закону. Всі автори висловлювали своє обурення. «Така книжкова подія  — один із видів ненасильницької боротьби. Людина має можливість прид­бати якісну україномовну продукцію і хоча б у такий спосіб висловити свою незгоду з діями уряду», — зазначив поет Володимир Пішко.

«Зараз, вважаю, почався період, коли люди різного соціального стану, різного рівня освіченості почали читати. І, порівняно з минулими роками,  більше цікавляться сучасною літературою», — зазначила Наталія Еліяшевська, яка допомагала директорові «Книжкової толоки» Любові Хомчак у підготовці цього літературного дійства. Її підтримав письменник Мирослав Дочинець: «За моїми спостереженнями, люди цікавляться літературою, купують книги. Але, на жаль, книги не завжди доходять до читачів у провінційних містечках і селах. А толока не лише відкриває для людей українську книгу, а й створює додаткові містки між читачем і письменником».