Троє благочестивих і 17 – умовно благочестивих

     275  

Громадський рух «Чесно» презентував результати дослідження діяльності народних депутатів на відповідність «критеріям доброчесності»

Із 450 народних депутатів України тільки три відповідають критеріям порядності — кажуть у громадському русі «Чесно», де спільно з аналітиками Комітету виборців України аналізували діяльність нинішніх нардепів за шістьма критеріями:

– відсутність фактів порушення прав і свобод людини;

– незмінність політичної позиції відповідно до волевиявлення виборців;

– непричетність до корупційних дій;

– прозорість задекларованих доходів і майна, їх відповідність способу життя;

– особисте голосування в парламенті;

– участь у засіданнях парламенту й у роботі комітетів – не менш ніж 75%.

Так от, доброчесними віднині можна назвали лише Миколу Томенка (позафракційний, колишній бютівець), Олексу Гудиму (фракція БЮТ, колишній радник прем’єра Тимошенко з питань ПЕК) і Володимира Ланового (фракція НУ-НС, став нардепом лише в червні 2012 року).

Іще 17 обранців можна назвати умовно чесними — вони порушили лише один із шести критеріїв, і стосується він норми особистого голосування. Серед них: Анатолій Гриценко (НУНС), Руслан Князевич (НУНС), Остап Семерак (БЮТ), Андрій Парубій (НУНС), Олена Мостіпан (БЮТ), Сергій Міщенко (БЮТ), Павло Жебрівський (НУНС), Роман Забзалюк (БЮТ), Сергій Гринивецький (Народна Партія), Сергій Гордієнко (КПУ).

Згідно з аналізом, 89 депутатів порушували права та свободи людини. Серед них 50 депутатів із ПР, 13 — із БЮТ, 7 — з НУНС, 10 позафракційних, 7 — з КПУ.

49 нардепів змінили свою політичну позицію, а 198 парламентарів були причетними до корупційних діянь. Підозри щодо корупційних дій громадська організація має передусім, стосовно 103 депутатів фракції Партії регіонів, а також ЩОДО 30 нардепів з фракції «БЮТ-Батьківщина» та 21-го – з фракції НУНС.

Також більшість народних обранців не поспішає оприлюднювати свої декларації про доходи — таких нарахували 383. Беззаперечним лідером знову стала Партія регіонів — 184 депутати, 71 – із «БЮТ-Батьківщини», 40 – з НУНС, 28 – позафракційних, 23 – з Компартії, 19- з Народної партії, 18 – із групи «Реформи заради майбутнього».

Не голосують особисто 419 нардепів. З них 188 народних обранців – з ПР, 95 — БЮТ, 53 — НУ-НС, 25 позафракційних, 25 з КПУ, 16 — з Народної партії і 17 з групи Реформи заради майбутнього. Є серед парламентаріїв чимало прогульників — 234 депутати систематично не являються на роботу в парламент. Це 105 регіоналів, 56 бютівців, 31 — НУ-НС, 20 позафракційних, 10 — КПУ, 7 з Народної партії і 5 з групи Реформи заради майбутнього.

Як повідомляє «Чесно», в основі перевірки народних депутатів лежала інформація з відкритих і достовірних джерел, а її результати не є остаточними, оскільки громадяни можуть доповнювати дослідження фактами, а депутати – спростовувати їх.