Припинив роботу сайт LB.ua

     456  

Учора ввечері інтернет-видання LB.ua закрило доступ до свого контенту

Спробувавши зайти на сайт, замість звичної головної сторінки ви побачите ілюстрацію, на якій зображено фотографії глави Адміністрації президента Сергія Льовочкіна, першого заступника генерального прокурора Рената Кузьміна, першого віце-прем’єр-міністра Валерія Хорошковського і радника президента Андрія Портнова з підписом: «Спитайте в них, де LB.ua».

Також на головній сторінці розміщено посилання на повідомлення прокуратури про порушення кримінальної справи за фактом оприлюднення у виданні смс-листування народного депутата Володимира Ландіка. Справу відкрили за підсумками перевірки заяви пана Ландіка від 21 червня, в якій ідеться про порушення його особистих прав, гарантованих Конституцією України, і необхідності ухвалення рішення відповідно до Кримінального кодексу України, інформує «Телекритика».

Нагадаємо, депутата від Партії регіонів Володимира Ландіка обурила публікація на сайті Lb.ua від 18 листопада минулого року. «Лівий берег» розмістив світлину, на якій видно, як пан Ландік у сесійній залі парламенту веде СМС-листування про долю свого сина, що на той момент перебував під судом за звинуваченням у побитті дівчини. Прокуратура розпочала перевірку лише через вісім місяців. Тоді шеф-редактор Lb.ua Соня Кошкіна заявила, що вважає заяву Ландіка приводом для розправи з виданням. Згодом вона опублікувала відкритого листа, в якому принесла вибачення Ландіку. А той попросив припинити кримінальне переслідування видання.

Однак учора прокуратура повідомила про відкриття проти LB.ua кримінальної справи.

Водночас, як повідомляє «Телекритика», глава Адміністрації президента України Сергій Льовочкін у коментарі зазначив, що засуджує порушення кримінальної справи проти інтернет-видання Lb.ua. Він звернувся до Генеральної прокуратури України з проханням перевірити законність порушення цієї кримінальної справи прокуратурою Печерського району міста Києва. С. Льовочкін також звернувся до Міжвідомчої робочої групи з аналізу стану додержання законодавства про свободу слова та захист прав журналістів із проханням розглянути питання на найближчому засіданні.

«Свобода слова має ключове значення у захисті демократичних здобутків нашої держави, – заявив Сергій Льовочкін. – Тому будь-які спроби тиску на засоби масової інформації, особливо напередодні виборів Верховної Ради України, є неприпустимим».

Висловився стосовно ситуація й перший віце-прем’єр-міністр України Валерій Хорошковський. Наводимо його заяву, яку оприлюднили «Подробности»:

«Випади на мою адресу у звязку з ситуацією, що склалася навколо інтернет-сайта «Лівий берег», вважаю провокацією. Свобода слова – одна з основних цінностей європейської країни. Тому я завжди виступатиму на підтримку вільних і незалежних медіа в Україні.

Не втручаючись у дії прокуратури, вважаю, що після того, як сторони конфлікту, а саме народний депутат Україні В. Ландік і інтернет-сайт «Лівий берег» владнали суперечку, підстав для порушення кримінальної справи немає.

Пропоную Генеральній прокуратурі України перевірити законність и достатність підстав для порушення кримінальної справи проти інтернет-сайта «Лівий берег», а прокуратурі, у провадженні якої перебуває вказана кримінальна справа, не чинити жодних процесуальних дій до завершення такої перевірки.

Україна неодноразово наголошувала, що проведе парламентські вибори відповідно до європейських норм і стандартів. Це завдання для всіх органів державної влади і посадових осіб.

У цьому процесі провідну роль відведено засобам масової інформації. Пропоную створити на виборах незалежний моніторинговий комітет, який контролював би повноправний доступ усіх учасників виборчого процесу до ЗМІ, а також об’єктивність висвітлення фактів і подій».

Нагадаємо, раніше члени Комітету свободи слова від опозиції заявили, що LB.ua переслідують з політичних мотивів, а представник в Україні «Репортерів без кордонів» Оксана Романюк вважає справу щодо Lb.ua неправомірною.