У Росії можуть обмежити доступ до «ВКонтакте»

     351  

Цього вимагають борці з педофілією

Активісти з боротьби з педофілією звернулися до міністра внутрішніх справ Росії Владіміра Колокольцева з проханням обмежити доступ до соціальної мережі «ВКонтакте» до видалення звідти всього порнографічного контенту, повідомляють «Известия». Заяву на ім’я міністра написав учасник неформального руху «Мисливці на голови» Сєргєй Жук.

За його словами, соцмережа є «складом порнографічного відео», в тому числі й за участю неповнолітніх. Сєргєй Жук заявив, що в травні 2012 року борці з педофілією запропонували адміністрації «ВКонтакте» обмежити доступ неповнолітніх до порноматеріалів, проте їм відповіли, що повністю заборонити користувачам переглядати такі матеріали вони не в змозі. У зв’язку з цим міністра також просять порушити відносно творця мережі Павла Дурова кримінальну справу за статтею «Розпусні дії».

Ініціативу «Мисливців…» підтримали представники Російської Православної Церкви, а також керівництво Союзу десантників Росії. Голова Синодального відділу із взаємодії Церкви і суспільства Московського патріархату протоієрей Всєволод Чаплін заявив про необхідність «захищати і зберігати чистоту дитинства і юності». У Союзі десантників, своєю чергою, повідомили, що вважають «ворогами вітчизни» всіх, хто займається поширенням інформації про педофілію.

Прес-секретар «ВКонтакте» Владіслав Циплухін від коментарів «Известиям» відмовився.

За підрахунками активістів «Мисливців на голови», на сайті «ВКонтакте» зареєстровано понад 11 мільйонів підлітків, 7,5 мільйона з них – із Росії.

Тетяна Ільків