Крапка чи кома?

     270  

Два батальні полотна Мартина Альтамонте — «Битва під Віднем» та «Битва під Парканами» — повісили в Олеському та Золочівському замках, як це й планував зробити покійний директор Львівської національної галереї мистецтв Борис Возницький

Щоправда, наразі крапку в дискусії щодо того, де ж саме мають розмістити картини: в замках чи у жовківському костелі Св. Лаврентія, де свого часу їх знайшов Б. Возницький, ще не поставили.

У вівторок для обговорення цього питання до Львова мав приїхати міністр культури Михайло Кулиняк. Для цього навіть скликали Музейну раду.

Однак замість нього міністерську делегацію очолив керівник де­партаменту культурної спадщини та культурних цінностей Міністерства культури України Андрій Вінграновський. Спізнившись на нараду більш як на дві години, чиновник міністерства вперто наголошував, що фахівці та громадськість мають лише дорадчий голос і жодного рішення щодо розміщення картин не ухвалюватимуть.

Очевидно, посадовець мав на увазі, що долю картин вирішуватимуть у Міністерстві культури та Львівській національній галереї мистецтв. Отож, дорадча рада зобов’язала фахівців галереї ще раз дослідити приміщення, які претендують на картини Альтамонте. І вже найближчим часом мають оголосити результат.