УКУ відсвяткував перше десятиріччя

     204  

Минуло 10 років від дня інавгурації Українського католицького університету у Львові

29 червня минуло 10 років від дня інавгурації Українського католицького університету у Львові, інформує РІСУ. Урочистості тоді тривали п’ять днів і закінчилися інавгурацією біля Оперного театру.

За словами Блаженнішого Любомира (Гузара), Великого канцлер УКУ (2002 – 2011), те, що сталося 10 років тому, було закінченням дуже довгого сну.

«Коли десять років тому вдалось остаточно оформити Український католицький університет, то це було реалізацією столітньої мрії. Я маю надію, що Університет щораз активніше виховуватиме людей, яких ми зможемо називати християнською елітою. Це означає, що, по-перше, ці люди матимуть добру професійну підготовку у відповідних сферах, по-друге, вони будуть порядними і житимуть за моральними принципами. То будуть особи, які працюватимуть, думатимуть категоріями здорової, християнської релігійної традиції. По-третє, вони будуть справжніми патріотами, які любитимуть Україну і працюватимуть для неї. Власне, у цьому і є цінність Університету. Я мрію про те, що та духовна еліта, незалежно від професійної діяльності, сформує певний духовний рівень.

Важливо, що УКУ не є державним навчальним закладом, залежним від політики. Це вільна інституція, яка не тільки сама росте, а й променіє навколо, інституція, яка розвиває широку суспільну діяльність. Український католицький університет повинен ставити зразком насправді високої інтелектуальної культури», – зазначив першоєрарх.

Ректор УКУ о. д-р Борис Ґудзяк наголосив, що УКУ відкриває нове бачення на, здавалося б, звичні речі. Університет доводить, що освіта може бути вільною від корупції, що вона може бути глибоко християнською і водночас відкритою, глибоко українською та інтернаціональною. УКУ засвідчує, що освіта може бути фінансово відповідальною, а в управлінні – прозорою і колегіальною. Як стверджує ректор УКУ, жертовність є не тільки абстрактним теоретичним гаслом, це кредо працівників і студентів університету.

Цього року УКУ відкриває першу будівлю університетського містечка – Колегіум, який, за задумом, має стати не просто гуртожитком, а спільнотою, в якій людину сприйматимуть як цілісну особу з духовними потребами. Як зазначає проректор із призначення та місії УКУ Мирослав Маринович, ідеться не просто про будівництво стін, а про будівництво спільноти – вогнища спілкування, людської комунікації, яка має відбуватися там.