Ємен звинувачує Україну в шахрайстві

     258  

Племінник колишнього президента Ємену Алі Абдулли Салеха — Тарік Салех, колишній командувач 3-ї армійської бригади національних збройних сил Ємену — прибув в Україну, щоб домогтися від компанії «Укроборонпром» компенсації за нібито невиконаний контракт із постачання основних бойових танків

Ігор Шевчук

За даними єменської газети Al Ahali, на яку посилається «Коммерсант», контракт було підписано під час повстання проти президента Салеха, який наприкінці лютого був змушений зректися влади в обмін на недоторканність для себе та членів своєї родини. 

Як стверджує Al Ahali, після зміни режиму Україна так і не виконала угоди, і Тарік Салех, а також бізнесмен, який брав участь у підписанні угоди як партнер уряду, тепер прилетіли до Києва, щоб повернути витрачені гроші. Українська сторона вимог колишнього уряду Ємену на момент підготовки цього матеріалу до друку офіційно не підтвердила. 

Як пише «Коммерсант», згідно з регістром ООН щодо постачання звичайних озброєнь, Україна не передавала Ємену військової техніки від 

2007 року. При цьому, за даними експертів, приблизно 40 відсотків українського військового експорту припадає на країни Близького Сходу і Півночі Африки. Нині Україна посідає 12-те місце у списку найбільших світових експортерів зброї. Український військовий експорт 2011 року становив близько мільярда доларів. 

Якщо невиконання єменського контракту офіційно буде  підтверджено, іміджу України на міжнародному ринку озброєнь буде завдано додаткової шкоди. На початку 2011 року під загрозою зриву опинилися конт­ракти на поставку Іраку транспортних літаків Ан-32Б і бронетранспортерів БТР-4Е. Українській стороні тоді не вдалося уникнути штрафних санкцій.

 

До теми
Проблеми існують не тільки в Європі. Резервний банк Індії в рамках боротьби з падінням рупії збільшив ліміт на іноземні інвестиції в державні облігації з 15 до 20 мільярдів доларів. Окрім цього, місцевим компаніям дозво-лили більше пози-чати за кордоном, також розширено перелік інвесторів, які можуть вкладати кошти в цінні папери уряду. За допомогою збільшення ліміту на інвестиції Індія сподівається стимулювати приплив іноземного капіталу в країну для зміцнення національної валюти. За ми-нулий рік на тлі уповільнення економічного зростання, при-скореної інфляції та ризику зниження рейтингу рупія втратила 21% вартості. За підсум-ками першого кварталу 2012 року, економіка Індії зросла лише на 5,3% (мінімальний показник із 2003-го), тоді як зазвичай приріст ВВП цієї країни становить не менш ніж 8%.