«Експрес»-тероризм

     129  

Бруд, який газета «Експрес» уже тривалий час виливає на одне з найбільших підприємств Львівщини — Корпорацію КРТ, — змусив юристів захищати його репутацію в суді

Олександр Борисюк

КРТ вимагає від газети спростувати неправдиві твердження, опубліковані в числі №52 за цей рік під заголовком «Як відмити мільярд». Щодо продов­ження цієї публікації в числі №55 під заголов­ком «Справа на міль­ярд»: ще чотири «приголомшливі зізнання учасників небаченої афери», то, за словами керуючого партнера юридичної компанії «Кватро-консалтинг», адвоката Сергія Матвіїва, юристи ще вивчають її. Тож на момент прес-конференції, яку С. Матвіїв провів зі своїм довірителем — віце-президентом Корпорації КРТ Світланою Козинець, рішення стосовно другого позову ще не ухвалено.

У згаданій публікації «Експресу» йдеться про те, що підприємство «начебто взяло» на себе зобов’язання поставити «Укрзалізниці» товарно-матеріальні цінності. Однак насправді продало «повітря», а виручені в такий спосіб кошти посадовці Корпорації «відмили» та поклали у свою кишеню, не забувши при цьому «поділитися» з органами контролю.

Також у згаданій статті зазначено, що в розпал розслідування цієї господарської операції правоохоронними органами несподівано померла головний бухгалтер підприємства Лідія Гаранюк. На переконання Ігоря Починка, головного редактора «Експресу» й автора публікації, це не збіг — ідеться про особу, яка надто багато знала про справжню ситуацію на підприємстві, тож він просить усіх, хто знає про обставини цієї смерті, звернутися в редакцію. Водночас пан Починок офіційно звернувся до міністра внутрішніх справ із клопотанням негайно надати охорону Світлані Козинець, вважаючи, що їй теж загрожує небезпека.