Соратники Юрія Луценка хочуть, щоб його залишили в Києві

     246  

Депутати просять Валерію Лутковську не допустити етапування засудженого екс-міністра в колонію в Чернігівській області

Народні депутати від «Народної самооборони» звернулися до уповноваженого Верховної Ради з прав людини Валерії Лутковської із закликом не допустити переведення екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка до Менської виправної колонії №91 у Чернігівській області. Про це повідомляє прес-служба партії.

Народні депутати Ю.Гримчак, В.Ар’єв, Ю.Стець, О.Доній, Т.Стецьків та дружина засудженого Ірина Луценко у своєму зверненні просять В.Лутковську звернутися до Печерського суду з поданням про необхідність винести рішення тимчасово залишити Ю.Луценка в Лук’янівському СІЗО в Києві, а також звернутися до Пенітенціарної служби України з поданням про необхідність залишити Ю. Луценка на період судового слідства в СІЗО №13. Сьогодні вони передали омбудсмену відповідне депутатське звернення

У своєму зверненні депутати наголошують на недоцільності етапування Луценка до колонії в Чернігівській області, поки його касацію розглядатимуть у київському суді. Попри те, що вирок, винесений Печерським районним судом, уже набув чинності, паралельно цей самий районний суд розпочав провадження у ще одній справі за обвинуваченням Ю. Луценка. «Відповідно до вимог ст. 38 КПК України, справу не може бути передано до іншого суду після того, як її взято до провадження. Отож судовий розгляд другої кримінальної справи щодо Юрія Луценка має відбуватися в Печерському районному суді м. Києва», – зазначають політичні соратники екс-міністра.

«З огляду на те, що відстань від Києва до с. Макошене Чернігівської області становить близько 250 км, етапування підсудного на кожне окреме судове засідання буде надзвичайно ускладненим та може істотно затягнути тривалість судового процесу, що буде порушенням статті 6 Європейської Конвенції», – зазначено у зверненні.

Політики додають, що перебування Ю. Луценка не в Києві фактично унеможливить роботу підсудного з адвокатами та зашкодить ефективності захисту підсудного, на який він має непорушне право.

Дружина екс-міністра Ірина Луценко, своєю чергою, наголосила на неможливості етапування чоловіка до колонії з огляду на стан його здоров’я та місце, обране для відбуття покарання. Нагадаємо, Юрія Луценка мають «оселити» в колонію для колишніх працівників правоохоронних органів, а там перебувають правоохоронці, засуджені, зокрема, й за часів, коли Луценко обіймав посаду міністра МВС.