Полювання на відьом по-львівськи

     376  

Львів чекає на Євро. Збудувавши стадіон й аеропорт, майже завершивши ремонти доріг і винищивши бродячих собак і котів, місто починає виходити на нові рівні: прокуратура області взялася за представників молодіжних субкультур

Наразі невідомо, чим завинили перед органами правопорядку бідолашні готи, емо й інші «цікаві» молоді люди і як із ними боротимуться. Відомо лише, що прокуратура Львівської області розпочала перевірку «негативного впливу на молодіжне середовище субкультур». Відтак вимагає від Головного управління у справах сім’ї та молоді ЛОДА надати інформацію «щодо кількості неповнолітніх осіб (груп, об’єднань), які сповідують субкультуру «гопників», «готів», «скінхедів» тощо». Прокуратура також просить зазначити, які офіційні заходи проводили ці категорії осіб упродовж 2011—2012 років. Про це йдеться в офіційному листі за підписом заступника прокурора області Андрія Палюха.

ЛОДА не оцінила благородних поривів прокуратури. Начальник Головного управління Анатолій Ігнатович заявив, що відповіді прокуратурі не надали, оскільки такого обліку не ведуть, а саме звернення за свою суттю абсурдне. Прокуратура, своєю чергою, назвала таку реакцію свідченням того, що чиновники «не надають належної уваги вивченню ситуації у молодіжному середо­вищі та загалом залишились осторонь від вирішення вказаних вище проблем».

Мусимо погодитися з прокуратурою: відсутність реєстру інакомислячих справді є найбільшою проблемою молодіжного середовища. А якісь там філософії, культи й абсолютний несмак в одязі — узагалі повне неподобство, якого не повинно бути в цивілізованій країні. Тому проблему слід негайно вирішувати. Для початку — облік. Гопників можна реєструвати просто в магазинах. Для цього варто лише фіксувати всіх покупців «сємок», які наважилися вийти в місто в спортивному костюмі під музику Круга. З готами все ще простіше: в чорному — отже, наш клієнт. Можна ще засідки на цвинтарях організовувати, але кажуть, що сатанізм готів є міфом, отож операція зі знешкодження може бути неефективною. На превеликий жаль, у список прокуратури не потрапили емо. Цілком імовірно, через безневинність цієї субкультури, однак те, як вони вдягаються, однозначно підпадає під графу «негативний вплив». Отож пропонуємо наразі обмежи­тися попередженням, але якщо емо впиратимуться та не змінять гардеробу, реєстр заведуть і на них. Забула прокуратура про гіпі, панків, бітників і байкерів. З останніми вступати в конфлікт лячно, а от інших спокійно можна порахувати.

Однак робота з молодіжним середовищем аж ніяк не має обме­жуватися банальним реєстром. Їх усіх слід терміново перевиховати. Насамперед неприпустимою є абсолютна соціальна байдужість представників молодіжних субкультур, про що свідчить відсутність проведення офіційних заходів. Відтак уже цьогоріч слід запланувати фестиваль «Гоп-стоп». Гопники всієї країни пройдуть маршем проспектом Свободи під «Владімірскій централ», обмінюватимуться кепками та змагатимуться, хто довше просидить навпочіпки та більше налузає насіння. Цікавою подією міг би стати також мітинг «Сірість убиває», на якому дівчатко-хлопці емо могли б висловити свій протест проти буденності цього світу. На Геловін аж проситься свято під назвою «Дракула вічно живий». Готи з усіх куточків світу могли б публічно подепресувати в Парку культури, організовуючи майстер-класи з нанесення макіяжу й обмінюючись свіжими ідеями, як використовувати чорний колір.

Словом, поле для діяльності — безмежне. Тож чиновникам варто вже братися до роботи, а не виправдовуватися відписками.