Через фекалії в Рудному закрили дитячий садочок і школу

     293  

Батьки довідалися про це постфактум сьогодні вранці

Через проблеми з каналізацією в селищі Рудне біля Львова сьогодні на невизначений термін закрили дитячий садочок. Про цей неприємний факт батьки дізналися вранці, привівши до установи малюків, повідомила «Газету» Ольга Ігнатова — мешканка Рудного, яка так само перед початком роботи хотіла залишити в садочку двох своїх дітей. «Це єдиний садочок у селищі, тож у мене виникла реальна проблема, де залишити дітей протягом дня, адже ми з чоловіком працюємо у Львові. Довелося на сьогодні відпрошуватись, а як буде завтра — невідомо», – поскаржилася жінка.

Селищний голова Рудного Ігор Форманчук підтвердив, що йому довелося підписати розпорядження про закриття на невизначений термін школи та дитячого садочка — через проблеми з фекаліями. Щоправда, зі школою, на відміну від садочка, ситуація простіша: у зв’язку з канікулами в ній мав працювати лише пришкільний табір.

Ігор Форманчук розповів, що він звертався в найрізноманітніші інстанції, включно з КМУ, проте коштів на будівництво каналізації в селищі не «вибив». Єдине — торік санстанція закрила очисні споруди. Скидати фекалії нікуди, отож тепер довелося робити наступний крок — зачинити на невизначений термін дві навчально-виховні установи, які є в селищі.

Річ у тім, що хоча Рудне і є самоврядною частиною Львова, однак офіційно тут каналізовано лише дві будівлі — школи та дитсадка, натомість мешканці користуються вигрібними ямами. За неофіційною інформацією, до шкільної каналізації підєдналися власники кількох обійсть, розташованих поряд, а також деякі місцеві кафе та ресторани.

Проблема ще й у тому, що дитячий садок — єдина дошкільна установа в селищі. Тут займаються із 200 малюками, є група корекційного розвитку, де досвідчені педагоги опікуються неповносправними дітьми. Знайти ж дитячий садочок для таких малюків – особливо проблематично.