В Україну йдуть холодні дощі та грози

 |    260  

Із 3 травня в країні очікують значного зниження температури, дощів облогового типу, а в деяких регіонах – заморозків

Починаючи від 3 травня в Україні різко похолодає. Про це повідомив директор Укргідрометцентру Микола Кульбіда, передає ТСН. За його словами, наближення західного фронту та короткочасні грозові дощі, починаючи з 3 травня, а особливо 4 та 5, погіршать погодні умови.

Це пов’язано з впливом циклонів та атмосферних фронтів, які проходитимуть територією України – спершу в західних областях, потім у північних, центральних і частині південних. 

Опади будуть у вигляді дощів облогового характеру, а також зливових дощів з грозами. У деяких регіонах їх кількість може сягати критичних позначок.

«У цей період і карпатському регіоні , і в центральних та північних областях можна говорити, що кількість опадів сягатиме критеріїв «сильних», тобто першої категорії. Хоча це небезпечне явище не несе якихось великих загроз», – сказав М. Кульбіда. 

Також він зазначив, що через наближення нового атмосферного фронту і принесених ним сильних дощів, в Україні слід очікувати зниження температури повітря.

«Якщо говорити про температурний режим, то саме з проходженням атмосферного фронту, тобто починаючи з 3 травня, в західних областях, а протягом 4-6 травня в більшості регіонів України слід чекати на зниження температури: вночі навіть до заморозків», – наголосив пан Кульбіда.

За його словами, на поверхні ґрунту можуть фіксувати заморозки до 0-4 градусів, а денна температура знизиться до +10-15 градусів. Така погода в Україні, за словами М. Кульбіди, протримається до 7 травня включно.