Третя партія «корейців» уже в Україні

     258  

В Одесу доправили ще два швидкісні поїзди Hyundai. За чутками, диво-потяги не зовсім «вписуються» у вітчизняну залізницю

Одеський морський торговий порт учора, 28 квітня, прийняв балкер FM PROSPERITY, який доставив в Україну третю партію електропоїздів Hyundai. З 18 вагонів сформують два потяги в дев’ятивагонній комплектації.

Нагадаємо, перша партія електропоїздів Hyundai прибула до Одеси в середині березня, друга – на початку квітня. Постачання 10 нових двосистемних міжрегіональних електропоїздів у дев’ятивагонній комплектації від Hyundai Corporation здійснюють у рамках проекту впровадження в Україні прискореного залізничного руху за контрактом, підписаним з компанією Hyundai сorporation 16 грудня 2010 року. Фінансування постачань здійснюють за кредитні та власні кошти «Укрзалізниці».

Електропоїзди Hyundai призначені для перевезень пасажирів з експлуатаційною швидкістю до 160 км/год. залізницями України із шириною колії 1520 мм на електрифікованих ділянках шляху з постійним струмом напругою 3000 В і змінним струмом напругою 25 000 В, частотою 50 Гц.

Обслуговування нових потягів Hyundai планують здійснювати в ремонтно-екіпірувальних депо Харкова й Києва.

До речі, як зазначає новинний портал «За Збручем», іноземні потяги болісно «знайомляться» з українськими реаліями. Зокрема, за інформацією сайту, корейський електропотяг Hyundai, який проходить випробування на залізничній ділянці «Харків-Полтава», уже зазнав зовнішніх механічних ушкоджень. За даними дописувачів Клубу залізничників, потяг виявився на 10 см ширшим (!) і зачіпляє платформу в Харкові.

«Через зіткнення з пероном однієї зі станцій на золочівському напрямку в поїзда розпоротий кузов і двері. У потяга вже відсутній один «ріг», який теж відлетів від зіткнення з «українськими реаліями».

Окрім того, «Хюндай» так і не досягнув визначеної максимальної швидкості в 160 км, він зірвав контактну мережу вже при швидкості 140 км/год. А на ділянці між ст. Шпаківка і ст. Пересічна корейський диво-потяг зірвав близько 400 м контактної підвіски і «з м’ясом» вирвав один пантограф, розтрощивши при цьому усе його кріплення», – зазначено в повідомленні.