Молитимуся за тих, хто покликаний керувати містом і служити людям

     299  

Розмова з о. Павлом Дроздяком, капеланом Львівської міської ради

Цього тижня у Львівській міській раді відбулася зміна духівника — відтепер капеланом мерії працюватиме отець Павло Дроздяк, який змінив у цьому служінні отця Ореста Фредину, священика, котрий започаткував капеланську службу в магістраті. Про місце священика в такій суто світській установі, як львівська мерія, «Газета» вже встигла дізнатись у нового капелана. До цього інтерв’ю додамо лише кілька біографічних штрихів. Павло Дроздяк є молодим священиком — сан прий­няв лише три роки тому. Попри молодий вік, здобув ґрунтовну освіту, і не лише богословську — закінчив Львівську духовну семінарію Святого Духа, паралельно навчався в Українському Католицькому Університеті, а минулоріч закінчив факультет журналістики Львівського національного університету імені Івана Франка. Водночас отець Павло сподівається продов­жити свою роботу на радіо «Воскресіння», де є автором і ведучим радіопрограм. Також він служить парафії Пресвятої Євхаристії, що в колишньому Домініканському соборі.

— Отче Павле, передусім хотілося б дізнатися, що саме у своїй роботі капелана вважаєте пріоритетним?

— Нагадаю, Ісус Христос приніс не мир, а меч, цим мечем є слово Боже, яке просвітлює людську душу. Потрібно усвідомити, що присутність капелана в міській раді — це голосіння Слова Божого, намагання донести його до всіх, хто бажає. Воно є живе та діяльне, може допомогти у вирішенні багатьох питань. Моє завдання — створити молитовний настрій, який просвічував би депутатів, працівників ради, щоб вони, прийнявши Слово Боже, ухвалювали рішення на користь громади Львова та всього українського суспільства. Тому моя участь є більш духовною як людини, котра молиться за тих, хто покликаний керувати містом. Звертатиму увагу на розуміння гідності та достойного служіння кожній людській особистості.

— Міська рада — установа світська, тож у який спосіб відбуватиметься ваша робота?

— Уже мав зустріч із працівниками Галицької районної адміністрації, це була моя перша духовна зустріч із людьми, які служать у владі. Відбуватимуться також зустрічі на початку сесій, і з кожним депутатом зокрема. Сподіваюся, втілять у життя проект екуменічної каплиці. У міській раді працює багато молоді, тож знайду спосіб як найкраще допомогти їй, навіть у вирішенні приватних проблем. Для мене це відповідально та символічно, бо у Хрестопоклонну неділю Святослав перейняв уряд нашою Церквою від Блаженнішого Любомира. Не прирівнюю себе до цієї події, але в ту саму неділю я перейняв посаду капелана міської ради від отця Ореста Фредини, який має неаби­який досвід душпастирського служіння в ратуші. Проситиму його порад, щоб якнайкраще послужити тим людям.

— Усі працівники міськради мають змогу відвідувати парафіяльні церкви. Чим робота капелана відрізнятиметься від служіння в парафіяльній церкві?

— Позитивно, що депутати прагнуть починати свої засідання молитвою, вони уповають на Святого Духа в цій праці. І капелан, присутній для такої молитви, має допомогти одухотворити цей світський і відповідальний процес на користь людям. Багато людей, працюючи в державних структурах, у рутині не можуть до кінця пережити події, які переживає Христова Церква. Тому моє завдання — нагадати працівникам, що перебуваємо нині в періоді Великого посту, і Церква закликає всіх до покаяння, до перегляду свого життя. Під час різних зустрічей до цього закликатиму.

— Влада — це також і великі спокуси, які не всі витримують, дехто спокушається легкими грошима і перетворює посаду на бізнес. Час від часу таких чиновників викривають під час отримання хабара. Інші не надто приязно зустрічають відвіду­вачів, які хочуть вирішити свої проблеми. 

— Основна моя мета в цьому світському середовищі — пригадувати про Бога. І коли депутат чи працівник перебуватиме в роздумах, які я пропонуватиму, то згадає про Бога в якомусь гріхові. Це слово, яке є двосічним мечем, допоможе стати кращим, бо воно сильне та потужне, відсікає всіляку неправду. Тому це слово я голоситиму в період своєї роботи.

— Чи ініціюватимете якісь заходи за спільної участі Церкви та міської ради?

— Заходів, які ми зможемо спільно реалізувати, буде багато, все це попереду. Готовий до такої співпраці, щоби разом крокувати до Царства небесного, будуючи його тут на землі.

Розмовляв Олександр Сирцов