Українській школі в Донецьку бути!

     201  

Урок для влади: батьки відстояли право своїх дітей на належні умови здобуття освіти

Учора Ворошиловський суд Донецька скасував рішення тамтешньої міської ради про ліквідацію школи № 111 з українською мовою навчання.

Про те, що школу хочуть закрити, батьки учнів і вчителі довідалися рік тому. Позов до суду від батьків учнів подавала матір двох школярів Ірина Круглова.

Влада Петровського району міста посилалася на низьку заповнюваність навчального закладу, а також на те, що учні зможуть навчатися в інших школах району. Але громадськість обурилася, стверджуючи, що рішення про закриття ухвалили без обговорення.

«Рішення Донецької міської ради прийняте з грубим порушенням чинного законодавства, таємно, без жодного обговорення з батьками, з громадськістю, без жодного обґрунтування, тому є незаконним і таким, що порушує основні конституційні права дітей на освіту, на вибір батьками дітей навчального закладу та належні умови здобуття освіти», – заявила в суді Ірина Круглова.

Наповнюваність школи, зазначала позивач, – не найнижча в районі і становить 57%. Крім того, за її словами, поряд немає повністю українських шкіл, тож діти мали б продовжувати навчання в російськомовних закладах.

Батьки учнів провели кілька акцій протесту, вони відмовлялися переводити дітей. За словами представників ініціативної групи, умови для навчання в інших школах були гіршими. Зокрема, в одній із них був один туалет на 600 дітей.

На час розгляду позову суд призупинив дію рішення міської ради про закриття школи. Тому 1 вересня навчальний заклад розпочав навчальний рік. Майбутнє школи повністю залежало від рішення суду.

Ірина Круглова заявляла, що отримувала погрози на свою адресу від невідомих осіб, які радили забрати позов. Жінка зверталася до міліції, однак підстав для порушення кримінальної справи правоохоронці не знайшли.

Пані Круглова каже, що батьки й учителі вердикт суду сприйняли з радістю: «Я до останнього вірила, ми виявилися правими. Гадаю, це буде уроком для влади, і уроком гарним. Щоб не було такого: якомусь дядькові захотілося закрити школу – і закрили, незважаючи ні на що».

Представники міської ради, які були присутні в суді, від коментарів для журналістів відмовилися, зазначивши лише, що подаватимуть апеляційну скаргу.

Прес-служба Донецької облдержадміністрації повідомляла, що закриття шкіл відбувається згідно з «Регіональною дорожньою картою з оптимізації мережі бюджетних установ і витрат місцевих бюджетів на їх утримання».

ВВС