Головний атрибут

     255  

Найулюбленішими зимовими святами для більшості українців є Новий рік і Різдво

Про це свідчать результати опитування, яке 25 листопада — 5 грудня провела соціологічна група «Рейтинг». Загалом було опитано 2000 респондентів у всіх областях України. Тож ці два свята для українців поза конкуренцією: вони є улюбленими відповідно для 48% і 41%. Натомість лише для 5% улюбленим святом є День святого Миколая, ну а старий Новий рік узагалі перебуває в затінку цих свят — 2%.  

Утім симпатії наших співвітчизників мають чітку регіональну та конфесійну приналежність. Зокрема, Різдво є улюбленим святом для мешканців Західного регіо­ну, віруючих, при цьому особливою популярністю воно користується у греко-католиків. Також Різдво є популярнішим серед людей старшого віку та жінок. Натомість Новий рік користується особливою прихильністю в мешканців Півночі, Півдня, Донбасу та Сходу. Так само активніше це свято відзначають невіруючі, молодь і чоловіки.

Попри всі міжконфесійні розбіжності та заклики екологів, жива ялинка залишається головним атрибутом свята, адже майже половина опитаних має намір встановити її вдома, натомість штучною готові прикрасити свої оселі трохи менш ніж чверть опитаних.