Янукович переніс День свободи

     259  

Відтепер свято не нагадуватиме про помаранчеву революцію

Президент Віктор Янукович скасував День свободи, який святкували 22 листопада, та встановив День соборності і свободи 22 січня.

«Установити в Україні: День Соборності та Свободи України, який відзначати щорічно 22 січня … визнати таким, що втратив чинність, указ президента України від 19 листопада 2005 року № 1619 «Про День Свободи», – зазначено в указі, розміщеному на офіційному сайті президента України.

На сайті також зазначено, що свято засновано «…з метою консолідації суспільства, зміцнення єдності народу та утвердження ідеалів свободи».

«Значення Свободи як невід’ємної складової незалежної України набуває особливого змісту і стає нерозривно пов’язаним з Соборністю наших земель. Це тим паче є значущим фактом зараз, коли раз у раз із різних боків політики-радикали кидають гасла про можливе від’єднання того чи іншого регіону від соборного тіла матері України».

Своїм указом президент також встановив День родини, який відзначатимуть 8 липня. День флоту Україна святкуватиме щороку в останню неділю липня. Всеукраїнський день працівників культури та майстрів народного мистецтва відзначатимуть у третю неділю травня.

Нагадаємо, День свободи було запроваджено 2005 року указом тодішнього президента Віктора Ющенка. Його щорічно святкували 22 листопада, оскільки саме 22 листопада 2004 почалася помаранчева революція в Україні.