В очікуванні «масок-шоу»

     477  

Ось уже два роки ситуація на одному із провідних підприємств області — корпорації «Колійно-ремонтні технології» залишається напруженою

Олександр Береза

 І річ не у внутрішніх проблемах підприємства, бо з цим усе гаразд, а у звинуваченнях, які час від часу тиражують деякі ЗМІ з подачі народного депутата Івана Деньковича. Цей народний обранець звинувачує «КРТ» у причетності до схем із мінімізації податків та участі в корупційних оборудках.

Як наслідок, упродовж двох років на підприємстві практично одна за одною відбуваються перевірки різноманітних контролюючих органів. Понад те, торік у лютому несподіваний візит «Альфи» буквально паралізував роботу корпорації. Про це розповіла під час прес-конференції віце-президент ТзОВ «Корпорація «Колійні ремонтні технології» Світлана Козинець. Озброєні спецназівці увірвались в офіс компанії і вилучили значну частину документації, не зробивши їх опису. Необґрунтовані часті перевірки тримають працівників корпорації у постійному напруженні. А для головного бухгалтера вони взагалі закінчилися фатально. Доволі молода жінка настільки перейнялася ситуацією, що за місяці внаслідок важкої хвороби передчасно пішла з життя.

У підсумку численні перевірки так і не виявили жодних порушень, зокрема щодо сплати податків і численних платежів до бюджету. Так, лише цьогоріч підприємство сплатило 8 млн. грн. до Пенсійного фонду, 1,6 млн. ПДВ, 4,3 млн. податку на прибуток. У «КРТ» працює близько 1000 осіб, які отримують заробітну платню на рівні 3-3,5 тисячі гривень.

Однак ані ці факти, ні численні програні суди не зупинили пана Деньковича, який останнім часом почав активно поширювати інформацію про порушення, які нібито відбуваються на підприємстві. Причому період для таких заяв вибрано дуже вдало — саме на початку року укладають угоди на постачання продукції, тож якщо цей процес зірвати, то підприємство залишиться без замовлень. Варто зазначити, що звинувачення поширюють за схемою, аналогічною до випробуваної минулого року. Тож у корпорації не виключають ситуації, що силовики знову влаштують «маски-шоу» в центральному офісі.
Основна продукція «КРТ» — це різноманітні засоби кріплення для залізниць: підприємство має патенти на 40 видів продукції, значна частина з яких — ноу-хау (секретом їх виробництва володіє корпорація). Світлана Козинець каже: в принципі, скопіювати зовнішню форму їхньої продукції не складно, однак підприємство володіє низкою «таємниць» щодо складу металу та технології, які дуже проблематично відтворити, навіть якщо заволодіти технічною документацією. До того ж, на «КРТ» постійно працюють над удосконаленням продукції, адже в Україні запроваджують швидкісне залізничне сполучення. «Від нашої продукції безпосередньо залежить безпека перевезень», — наголосила С. Козинець.

У Західній Україні компанія не має конкурентів, однак аналогічні підприємства є у східних регіонах, які використовують російські комплектуючі. Отож залишається тільки здогадуватися, в чиїх інтересах діє народний обранець. «Спочатку лунають пропозиції віддати бізнес, а коли ми відмовляємо, отримуємо чергові перевірки. Так само відбувається і тепер. Вибрано найболючіший момент — закінчення року. Саме нині всі підприємства підбивають підсумки за рік і укладають контракти на наступний. Тому такі голослівні заяви надзвичайно шкодять роботі», — зазначила віце-президент КРТ Світлана Козинець.
До слова, торік постійні перевірки не дали змоги підприємству працювати за експортними контрактами, а от цього року компанія має намір узяти участь у кількох міжнародних тендерах. Зокрема, 300 кілометрів колії планує прокласти Туркменістан, 500 кілометрів — Казахстан, зацікавилися продукцією підприємства в Об’єднаних Арабських Еміратах та Індії. Однак перевірки можуть перешкодити підприємству відновити роботу на зовнішніх ринках.

Співпраця з «Укрзалізницею» та її структурними підрозділами — регіональними залізницями — відбувається на тендерних засадах, тож звинувачення на адресу корпорації безпідставні — вважає адвокат Сергій Матвіїв.