Мінімальна пенсія зросла до 800 грн.

     254  

З 1 грудня відбудеться черговий перерахунок пенсій

Від завтра, 1 грудня, мінімальний розмір пенсії в Україні, відповідно до ст. 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», зросте до 800 грн. Це на 16 грн. більше, ніж у жовтні-листопаді.

З огляду на чергове підвищення прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, із 784 грн. до 800 грн., з 1 грудня 2011 року буде проведено перерахунок складових пенсійної виплати, розмір яких визначають, виходячи з цього показника. Наприклад, розмір виплат інвалідам війни першої групи, передбачених Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», зросте з 392 грн. до 400 грн., інвалідам війни другої групи – з 313,60 грн. до 320 грн., інвалідам війни третьої групи – з 235,20 грн. до 240 грн., підвищення пенсій учасникам бойових дій – з 196 до 200 грн.

Також, виходячи з розміру прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць, проведуть перерахунок надбавки, передбаченої Законом України «Про донорство крові та її компонентів». Її розмір з 01.12.2011 р. становитиме 95,30 грн.

При цьому слід мати на увазі, що, відповідно до законодавства (з урахуванням змін, внесених згідно із Законом України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи»), у разі збільшення розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, розмір мінімальної пенсії за віком не підвищується пенсіонерам, які працюють. Для останніх пенсію перераховують після звільнення їх з роботи або припинення такої діяльності з урахуванням прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, на дату звільнення з роботи або припинення діяльності.