Чи почнеться завтра другий Майдан?

     273  

КУПР оголошує кампанію з визволення України

Коаліція учасників Помаранчевої революції заявляє, що з 1 грудня розпочинається безстрокова кампанія за звільнення України та поновлення незалежності. Вона триватиме, доки не буде очищено владні інституції від узурпаторів, які заволоділи владою в Україні задля особистого збагачення, і створено Народну владу, котра захистить кожну людину.

День 1 грудня призначено рішенням загальних зборів КУПР, що відбулися під час відзначення Дня свободи і сьомої річниці Помаранчевої революції.

Початок акції приурочено 20-й річниці Всенародного референдуму, який законодавчо затвердив Незалежність України як суверенної соборної держави.

«Ми не утримали даровану Долею Незалежність. Ми забули, що влада – це ми, і стали називати «владою» найнятих нами виконавців. Ми просили у них милості і вимагали порядку, а вони сміялися з нас і робили своє. Нарешті вони убили одного з нас. Вони оголосили нам війну. Настав час сказати їм «досить!» – ідеться в заяві КУПР.

Як зазначають організатори, «це не буде революція – адже влада і так належить нам. Це не буде війна – зі слугами не воюють, їм дають різок на стайні. Це буде визволення України від криміналу, від непотребу»…

Нагадаємо, завтра в центрі Києва також протестуватимуть чорнобильці, які вимагають повернути їм пенсії. Крім того, 1 грудня бізнесмени планують оголосити загальнонаціональний страйк під гаслом «Переоблік влади» – 200 тисяч підприємців не вийдуть на роботу.

Попри такі настрої, політологи вважають, що ці протести не переростуть у Майдан, оскільки  вони мають галузевий і соціальний характер, а не загальний і політичний. Групи людей виборюють певні пільги для себе, а не для всього народу. До того ж, у них немає спільного лідера. «Досить владі вийти, нормально поговорити з людьми, дати їм те, що вони хочуть,  і протести підуть на спад», зазначає політолог Вадим Карасьов.

За матеріалами kupr.org.ua, portal.lviv.ua