Рівень чемпіонату України зростає

     304  

Олег Ящук надалі стабільно забиває за «Серкль Брюге» у футбольному чемпіонаті Бельгії.

Минулими вихідними в матчі проти «Брюге» українець провів на полі всі 90 хвилин. Про свою команду та бельгійський чемпіонат О. Ящук розповів в інтерв’ю «Газеті». 

— У нашої команди скромний бюджет, — розпочав розмову Олег. — Він становить приблизно сім мільйонів євро. В «Андерлехта», приміром, кошторис у рази більший. На чемпіонство не претендуємо. Нині в турнірній таблиці мій колектив на третьому місці. Було б дуже добре, якби ми і фінішували на цій позиції.

Взимку в Бельгії доводиться
грати на неякісних полях

— Узагалі, наскільки по­пу­лярним є футбол у Бельгії?

— У цій країні він не є спортом номер один. Тут значно більше людей цікавиться велоспортом. Утім про брак уваги до футболу говорити годі, вболівальників удосталь.

— Це правда, що за фінансовими показниками бельгійські клуби поступаються українським?

— Так, в Україні у футбол вкладають більше коштів, у Бельгії немає такої великої кількості багатих команд.

— Олеже, коли закінчується ваша угода із «Серкль Брюге»?/

— Контракт укладено до 2013 року.

— Що думаєте робити згодом?

— Не думав про це. Можливо, завершу кар’єру, але про це ще рано говорити. Нині отримую задоволення від своєї роботи, повен сил і наснаги приносити своїй команді користь. А що буде далі, побачимо.

— Плануєте повернутися в Україну?

— Навряд… Моя дружина — бельгійка, в дітей тут багато друзів, хоча вони знають українську мову, але їм у Бельгії комфортно. Мої батьки теж переїхали сюди. Тому переїзд в Україну є малоймовірним. Часто буваю на Батьківщині, але не готовий повернутися назавжди.

— Які особливості бельгійського чемпіонату?

— Тільки-но переїхав у Бельгію, довго не міг повірити, що найдовший виїзд триває півтори години, причому добираємося автобусом. Як не дивно, але взимку тут доводиться грати на неякісних полях. Річ у тім, що з-поміж бельгійських команд лише у двох домашні арени обладнано підігрівом. Звісно, морози тут не такі, як в Україні, але стовпчик термометра регулярно опускається до нуля. В цей час поля без підігріву в дуже поганому стані.

— У Бельгії українські клуби є відомими?

— Про «Динамо» та «Шахтар» у Бельгії знають уже давно, місцеві команди не раз зустрічалися з українськими грандами в єрокубках. Упродовж останніх років харківський «Металіст» регулярно демонструє хороші результати на міжнародній арені, про харків’ян у Бельгії теж багато людей знає. Загалом рівень чемпіонату України зростає. В «Дніпро» прийшов Хуанде Рамос. І хоча команда не демонструє вражаючих результатів, усе одно в Європі стежать за її виступами. Річ у Рамосі, який є доволі відомим фахівцем. Безперечно, його переїзд у Дніпропетровськ додав популярності українському чемпіонату.

— Окрім співвітчизників, що в Бельгії вам нагадує про Україну?

— Тут чимало українських ресторанів. Хоча моя дружина є бельгійкою, залюбки відвідує зі мною такі заклади.