На закупи до ЄС

     207  

Від четверга Польща почне видавати українцям «шопінг-візи»

З 1 грудня Генеральне Консульство Республіки Польща у Львові запроваджує нові візи закупівельного туризму, так звані «шопінг-візи». Про це сьогодні на прес-конференції розповів Генеральний Консул Республіки Польща у Львові Ярослав Дрозд.

За його словами, першу таку візу (одноразову) можна буде отримати на сім днів, а наступні (багаторазові) – терміном до року.

«Шопінг-візою» зможуть скористатися лише мешканці нашого округу, тобто п’яти областей Західної України – Львівської, Івано-Франківської, Тернопільської, Закарпатської та Чернівецької. Це нове та важке для нас завдання, тому запроваджуємо його з 1 грудня. Це своєрідний експеримент, який, ми сподіваємося, допоможе людям. Це один з елементів активізації і лібералізації візового руху», – зазначив пан Дрозд.

Щоб отримати візу закупівельного туризму, потрібно звернутися з відповідною заявою до візових центрів у Львові й Івано-Франківську. «Першу таку візу видаватимуть на сім днів. Другу й наступні – на довше, від півроку до року. Але, щоб отримати другу «шопінг-візу», людині потрібно буде подати разом із заявою іменний товарний чек. Такий чек буде підтвердженням того, що людина дійсно використала першу візу за призначенням. Сума покупки необмежена, товар – довільний. Це можуть бути навіть дві цукерки на паличці», – пояснив Я. Дрозд.

Він також наголосив, що це буде не національна польська віза, а шенгенська. «Ми не виключаємо, що людина захоче поїхати на закупи десь далі, тому не хочемо обмежувати її свободу, а відтак видаватимемо шенгенські візи закупівельного туризму. «Шопінг-візу» так само зможе отримати людина, яка мешкає у Бродах, а працює в Києві», – сказав Генконсул.

Він додав, що впродовж двох місяців відкриють іще два візові центри: в грудні – в Луцьку, а в січні – у Тернополі. До цих центрів також можна буде звертатися по «шопінг-візи».

«Львівський портал»